Išleistas pirmasis šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ albumas

  • 2019 m. vasario 1 d.

Lietuvos muzikos informacijos centras išleido pirmąjį šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ albumą „Another Point of View“. Ryškiausia ir naujosios kompozitorių muzikos atlikimui labiausiai angažuota Lietuvos atlikėjų grupe vadinamas ansamblis atlieka nemažai amerikietiškojo post/minimalizmo, tačiau debiutiniame jų albume skamba tik lietuvių autorių kūriniai – tai jaunosios kartos kompozitorių Dominyko Digimo, Andriaus Arutiuniano, Juliaus Aglinsko, Ritos Mačiliūnaitės ir vyresnės kartos muzikos eksperimentatorių Ryčio Mažulio, Ričardo Kabelio ir Ramūno Motiekaičio kūryba.

Ansamblio vadovė ir pianistė Marta Finkelštein, kalbėdama apie debiutinio albumo viziją teigė, kad kolektyvas jautė poreikį pateikti tai, kas jiems atrodo autentiška ir originalu lietuviškos muzikos kontekste. „Intuityviai dėmesys nukrypo į kompozicijas, kurios panardina arba tiria tam tikras būsenas. Ši muzika iškelia ribinius atlikėjiškus uždavinius – nuo subtiliausios garsinės raiškos iki antžmogiškos koncentracijos, o tai priverčia muzikantus balansuoti tarp utopinės idėjos ir realaus gesto“, – pasakojo ji.

Albumo prodiuserė Eglė Bertašienė pastebi, jog šis leidinys greičiausiai nustebins ištikimus ansamblio klausytojus. „Publika jau įprato „Synaesthesis“ koncertuose tikėtis veržlaus, efektingo ir „kieto“ skambesio, tuo tarpu naujojo CD turinys tarsi pasiūlo atvirkščią žaidimą – sustoti ir būti; sąmoningai stebėti tai, kas vyksta savo paties viduje ir aplink. Čia turime reikalą su kita, nepažintąja „Synaesthesis“ puse, savotišku alter ego, kuris intriguoja ne ką ne menkiau, nei jau gerai pažįstamas ansamblio fasadas“.

Šiuolaikinės muzikos ansamblį „Synaesthesis“ 2013 m. įkūrė dirigentas Karolis Variakojis ir kompozitorius Dominykas Digimas, turėdami aiškią viziją pristatyti Lietuvos ir užsienio šiuolaikinių kompozitorių eksperimentus. Ši jauna ir ambicinga muzikantų grupė į naujosios muzikos teritoriją įsiveržė didele 20-ties atlikėjų sudėtimi. Ryškiai prisistatęs Lietuvos muzikos scenoje ir pagrindiniuose naujosios muzikos festivaliuose, „Synaesthesis“ jau žengė pirmuosius žingsnius į tarptautinį kontekstą – surengti pasirodymai „Melos-Ethos“ festivalyje Bratislavoje ir „Crossroads“ festivalyje Zalcburge, o šiemet laukia svarbus tarptautinis projektas Taline.

Ansamblio užsidegimas nežada blėsti, o veiklos progresijos kreivė tik sparčiai kyla aukštyn, todėl pirmasis „Synaesthesis“ albumas pasirodė pačiu laiku. Galimybę užfiksuoti kitokį ansamblio požiūrį ir skleisti Lietuvos kompozitorių muziką suteikė Lietuvos kultūros taryba, skyrusi finansavimą įrašų sesijoms ir albumo leidybai.


„Synaesthesis“ albumo „Another Point of View“ pristatymo koncertas numatytas vasario 22 d., 15 val. Vilniaus knygų mugės „Muzikos salėje“.


Leidinį įsigyti galima Lietuvos muzikos informacijos centro e-parduotuvėje, atsiskaitant kreditine ar debetine kortele arba per „PayPal“ mokėjimo sistemą (daugiau apie elektroninio apsipirkimo sąlygas sužinokite čia) arba užsukus į svečius – A. Mickevičiaus g. 29 Žvėryne, Vilniuje.