Andrej Polevikov

Jaunosios kartos džiazo pianistas, klavišininkas ir kompozitorius išsiskiriantis virtuoziškumu ir giliu džiazo tradicijų išmanymu, savo kūryboje nepailstamai tyrinėjantis džiazo klasiką ir atrandantis joje vis naujų spalvų. Pagarba džiazo klasikai bei jos kūrėjams ženklina ir jo skambinimo braižą, ir jo kompozicijas bei aranžuotes, o taip pat atsispindi jo projektuose, tokiuose kaip „Glorious Gershwin“, „Ella Fitzgerald Tunes“, „Blue in Bossa“, „Džiazo miniatiūros“.

Jūratė Kučinskaitė

Džiazo miniatiūros. God Bless the Child

X
Džiazo miniatiūros. God Bless the Child Giedrė Kilčiauskienė - v, Andrej Polevikov - p, Vytis Nivinskas - b,Darius Rudis - dr

Oi, griežle, griežlele mano

X
Oi, griežle, griežlele mano

Ai, rūksta, rūksta

X
Ai, rūksta, rūksta

Lydu laidu saulelė

X
Lydu laidu saulelė

Ne bet kokia aš mergelė buvau - beauštanti aušrelė

X
Ne bet kokia aš mergelė buvau - beauštanti aušrelė

Biografija

Andrejus Polevikovas (g.1980) mokėsi Karoliniškių muzikos mokykloje, Vilniaus konservatorijoje, 2008 m. magistro laipsniu baigė LMTA (E.Buožio klasę).

Džiazo muzika susidomėjo būdamas penkiolikos ir jau po poros metų debiutavo šalies džiazo scenose. Per dešimtmetį jo sceninė karjera užaugo nuo akompanuojančio klavišininko bliuzo ansambliuose iki solo pasirodymų bei džiazo projektų sumanytojo ir lyderio.

Dėl gilaus tradicijų išmanymo Andrejus Polevikovas tapo geidžiamu akompaniatoriumi ankstyvųjų džiazo žanrų grupėse. Nuo 1999 jis muzikuoja su grupe „Bluesmakers“, kaip šios grupės klavišininkas grojo Lenkijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje Švedijoje, o taip pat akompanavo garsiems JAV bliuzo muzikantams James Lawson, Gary Lowell, King Lion, Albert Johnson. Jis taip pat grojo su grupėmis „Green Bridge Band”, „Road Band”, dalyvavo gospelų choro „Sounds in G” projektuose.

Meistriškas pritarimas džiazo vokalistėms Daivai Starinskaitei (“Glorious Gershwin”), Kristinai Žaldokaitei („Ella Fitzgerald Tunes“), Giedrei Kilčiauskienei (“Blue in Bossa”) Nedai (su „Blues Makers“) pelnė klavišininkui skoningo ir jautraus akompaniatoriaus reputaciją. Ją muzikantas patvirtino 2008 kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pritardamas operos solistu Andre Bocelli. .

Nuo 1999 Andrejus Polevikovas dalyvauja įvairiuose konkursuose, tapo tarptautinio pianistų konkurso „Jazz improvizacija“ (Lietuvoje) laureatu (2007 - II vieta, 2009 - I vieta).

Nuo 2008-ųjų Andrejus Polevikovas pasirodo kaip lyderis su savo kvartetu, o taip pat su folk-jazz projektu „Rutata band" (suburtu drauge su etnomuzikologe ir dainininke Irena Višnevska), jis yra ir projektų „“Boyz Meet Jamiroquai“ ir „Jam in the box“ vienas iš iniciatorių.
Su įvairias kolektyvais Andrejus Polevikovas dalyvavo džiazo festivaliuose šalyje bei užsienyje (tarp jų - Miunsterio, Alanijos, Liuksemburgo džiazo festivaliuose).

Greta sceninės veiklos Andrejus Polevikovas komponuoja ir aranžuoja. Jis taip pat dirba pedagoginį darbą Vilniaus kolegijoje.

Jūratė Kučinskaitė

0