Naujas žurnalo „Lithuanian Music Link“ numeris šiemet kitoks

  • 2021 m. gruodžio 22 d.

Lietuvos muzikos informacijos centras metus užbaigia išleisdamas naują žurnalo „Lithuanian Music Link“ numerį, kuriame užsienio auditorijai pristatoma šalies muzikos scenos temų įvairovė. 24-asis numeris skaitytojus pasieks atsinaujinęs: ankstesnes žurnalo redaktores Astą Pakarklytę ir Liną Navickaitę-Martinelli šiemet pakeitė Ilmė Vyšniauskaitė, aplink save subūrusi tarptautinę žurnalo kūrėjų komandą. Dizainerė Iris Loi sukurė naują leidinio dizainą, kurio viršelį puošia fotografo Tomo Tereko nuotrauka.

„Šiais metais su komanda ieškojome, kaip pažvelgti į Lietuvos muzikos sceną tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Todėl buvo labai įdomu ieškoti autorių, temų ir dizaino sprendimų, kurie atspindėtų praėjusius metus, bet jais neapsiribotų. Labai džiaugiuosi, kad šiame numeryje naudojantis QR kodais galima lengvai pereiti nuo žodžių prie muzikos, pasigrožėti originaliais vizualiniais darbais, susipažinti su įvairių muzikos žanrų atlikėjais bei prodiuseriais“, – apie žurnalą pasakojo I. Vyšniauskaitė.

Naują „Lithuanian Music Link“ numerį pradeda Karolio Vyšniausko interviu su Lina Lapelyte, kuriame kūrėja ne tik pasakoja, kaip „Auksinis liūtas“ pakreipė jos kaip kompozitorės trajektoriją, bet ir užsimena, prie kokių kūrybinių projektų šiuo metu dirba. Laura Kešytė skaitytojus supažindina su keturių paskutinių dešimtmečių Lietuvos garso režisūros istorija – joje atsiskleidžia Giedriaus Litvino, Normanto Ulevičiaus, Rolando Venckio, Aleksandros ir Viliaus Kerų studijų iššūkiai.

Žurnalo naujiena – 2020-2021 metais išleistų Lietuvos alternatyvios muzikos albumų, kurie „valdo“, apžvalga, pristatoma kartu su grojaraščiu. Juos parengė populiariosios muzikos kritikas Theo Triantafyllou, galėjęs objektyviai į šalies muzikos sceną pažvelgti iš šalies. Violončelininkas ir menininkas Anton Lukoszevieze skaitytojams paruošė poetinį ir vizualinį atokvėpį, kuriame viskas suksis apie raidę R ir daugelio dar neatrastą kompozitoriaus Antano Rekašiaus muziką.   

Šių metų „Lithuanian Music Link“ numeryje taip pat publikuojami trijų nuolatinių žurnalo autorių tekstai, kuriuose užsienio šalių skaitytojai galės išsamiai susipažinti su įdomiausiais Lietuvos atlikėjais, muzikos reiškiniais ir festivaliais. Muzikologė Rasa Murauskaitė pristato šiuolaikinės muzikos ansamblį „Twenty Fingers Duo“ ir jų audiovizualinius projektus, o Laima Slepkovaitė nuodugniai apžvelgia jau 15 metų trunkančią „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso istoriją, kurioje spindi daug lietuviško džiazo žvaigždžių. Žurnalą užbaigia muzikologo ir filosofo Edvardo Šumilos tekstas, kuriame jis svarsto apie radikalumą ir muziką šiais neaiškiais laikais.

„Esame pasiruošę tarptautinėje muzikos arenoje pristatyti Lietuvos muzikos kultūrą bei ryškiausius jos žaidėjus. Labai dėkoju žurnalo leidybą finansavusiai Lietuvos kultūros tarybai ir atsinaujinusiai „Lithuanian Music Link“ komandai, kurios sukurtas leidinys bus vienas iš pagrindinių Lietuvos muzikos eksporto įrankių vis labiau į vėžias grįžtančiuose muzikos industrijos renginiuose“, – pasakojo Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė Radvilė Buivydienė.

Žurnalo leidybą ir mūsų veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.


Visi „Lithuanian Music Link“ tekstai lietuvių kalba.
Visi „Lithuanian Music Link“ tekstai anglų kalba.
Ankstesni žurnalo numeriai lietuvių ir anglų kalbomis.