Netekome kompozitoriaus Algirdo Klovos

  • 2021 m. liepos 16 d.

Eidamas 63-iuosius metus, liepos 16 d. staiga mirė kompozitorius, liaudies muzikos atlikėjas Algirdas Klova. Atsisveikinimas vyks Kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29, Vilniuje) liepos 20 d. (antradienį) nuo 15 val. iki 20 val. ir 21 d. (trečiadienį) nuo 9 val. Urna išnešama 12 val. Velionis bus palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje. Liepos 21 d. (trečiadienį) 9 val. – šv. Mišios Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje (Sėlių g. 17, Vilnius).


Algirdas Klova gimė 1958 metais Kaune. 1983 m. baigė kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (tuometinėje Lietuvos konservatorijoje), prof. Juliaus Juzeliūno klasėje. 1983-1991 m. dirbo garso režisieriumi Lietuvos radijuje. 1980-1985 m. folkloro ansamblio „Kikilis“, nuo 1988 m. – folkloro ansamblio „Vydraga“ vadovas. Nuo 1991 m. organizavo instrumentinio folkloro festivalius „Griežynė“ Vilniuje.

Kompozitorius nuolat užsiėmė žurnalistine veikla – dirbo įvairių radijo stočių muzikos redaktoriumi ir laidų vedėju, skelbė daug muzikos recenzijų spaudoje. Buvo Lietuvos country muzikantų asociacijos prezidentas, festivalių „Visagino Country“ ir „Country Saloon“ organizatorius. Skaitė paskaitas liaudies, country ir world muzikos temomis, dėstė Vilniaus konservatorijoje folkloro klasėje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro fakultete.

Algirdo Klovos muzika buvo atliekama daugelyje renginių Lietuvoje ir užsienyje, pelnė nemažai įvairių konkursų premijų. Jo vadovaujamas folkloro ansamblis „Vydraga“ buvo dažnas tarptautinių festivalių Europoje ir Pietų Amerikoje dalyvis.

Kompozitorius buvo lietuvių ir pasaulio liaudies muzikos entuziastas ir specialistas, daug grojęs smuiku, pučiamaisiais instrumentais ir liaudiška maniera dainavęs, sceniniuose ir studijiniuose projektuose liaudies muziką jungdavęs su kitais  žanrais – džiazo, roko ir popmuzika. Liaudies muzikos motyvus ir nuotaikas jis perkeldavo ir į savo akademinės muzikos kompozicijas, kurios dėl to skamba kaip natūrali, gamtiška tėkmė.

LMIC inf.