Algirdas Klova

Algirdas Klova – universalus kompozitorius bei atlikėjas: autentiško lietuvių folkloro entuziastas, savo vadovaujamuose kolektyvuose grojęs smuiku ir įvairiais liaudies instrumentais; buvęs aktyvus ir kitose liaudies muzikai artimose srityse – nuo kompozicijų liaudies instrumentų ansambliams ir kapeloms iki country ir world muzikos. Senųjų lietuvių dainų ir sutartinių atgarsių netrūksta ir jo sukurtoje akademinės stilistikos muzikoje, ir džiazo bei popmuzikos kompozicijose. Koncertuose ir festivaliuose Algirdą Klovą dažniausiai matydavome grojant su folkloro grupe „Vydraga“.

 

Kamerinė muzika - Versmynas

X
Kamerinė muzika - Versmynas

Joninių dainos

X
Joninių dainos

Laumių sakmės - Sutartinė

X
Laumių sakmės - Sutartinė

Vydraga. Kudlius - Maršas

X
Vydraga. Kudlius - Maršas

Biografija

Algirdas Klova (1958-2021) 1983 metais baigė kompoziciją Lietuvos muzikos akademijoje, prof. Juliaus Juzeliūno klasėje. 1983-1991 m. dirbo garso režisieriumi Lietuvos radijuje. 1980-1985 m. folkloro ansamblio „Kikilis“, nuo 1988 m. - folkloro ansamblio „Vydraga“ vadovas. Nuo 1991 m. organizavo instrumentinio folkloro festivalius „Griežynė“ Vilniuje. Yra sudaręs nemažai lietuvių liaudies muzikos rinkinių: „Lietuvių liaudies senoji instrumentinė muzika“, „Sūpuoklinės“, „Lietuvių liaudies polkos, valsai, maršai“, „Linksma diena mums nušvito“. Su leidybine firma „Bonifa“ pradėjo leisti įrašų seriją „Lietuvos folkloro ansambliai“. Su ansambliu „Vydraga“ įrašyta ir išleista plokštelė, 4 kasetės ir 1 CD.

Kompozitorius nuolat užsiėmė žurnalistine veikla: 1990-1995 m. dirbo „Muzikos barų“ korespondentu, 1991-1994 m. - radiofono „Vilniaus varpas“ muzikos redaktoriumi. Nuo 1994 m. - radijo stoties „Laisvoji banga“ laidos „Country saloon“ autorius ir vedėjas. Algirdas Klova buvo Lietuvos country muzikantų asociacijos prezidentas, festivalio „Visagino Country“ prodiuseris. Nuo 1994 m. - Lietuvos country muzikantų suvažiavimų organizatorius, festivalio „Country Saloon“ organizatorius ir prezidentas. Skaitė paskaitas country tematika, dėstė Vilniaus konservatorijoje folkloro klasėje, Lietuvos muzikos akademijos Teatro fakultete.

Algirdo Klovos muzika buvo atliekama įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje: tarp pastarųjų minėtini autoriniai koncertai Švedijoje - Gotlande ir Stokholme (1998). Jo vadovaujamas „Vydragos“ ansamblis taip pat buvo dažnas tarptautinių festivalių (Argentinoje, Italijoje, Vokietijoje, Danijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Švedijoje) dalyvis. Algirdo Klovos muzika yra pelniusi nemažai premijų: Lietuvos liaudies kultūros centro (I premija, 1987), J. Švedo (I premija, 1988), S. Šimkaus (II premija, 1988), Australijos chorų konkurso (I premija, 1990), J.Naujalio bažnytinės muzikos (III premija, 1994). Kompozitorius taip pat yra laimėjęs Pasaulio lietuvių dainų šventės konkursą.

Algirdo Klovos muzika labai įvairialypė: šalia akademinės kūrybos jis daug rašė kinui, teatrui, taip pat džiazo, roko, pop, country kompozicijų. Svarbesni bruožai, vienijantys visą jo kūrybą - melodingumas, improvizaciškumas, gausus folklorinių elementų panaudojimas. 1984-1990 metais parašytuose kūriniuose kompozitorius pasuko minimalizavimo linkme (styginių kvartetas „Viltis“, „Atspindys ežere saulei tekant šeštą valandą ryto“ 3 instrumentams, kvartetas birbynėms „...kodėl nesninga?..“). 1990 metais Algirdas Klova pradėjo bendrauti su džiazo muzikantais ir dažniau groti pats, dalyvaudamas įvairiuose projektuose su Lietuvos bei užsienio džiazo, roko, country muzikantais. Antai kartu su Giedriumi Kuprevičiumi ir Mečislovu Litvinskiu Algirdas Klova sudarė improvizuojančių muzikantų grupę „Žaliakalnio vilkai“, o jo vadovaujama grupė „Country Blues Session Band" 1999 metais laimėjo II premiją konkurse „Country Europe“.

Kūrinio pavadinimas/Kompozitorius/Instrumentuotė

Metai

Trukmė

Pavyzdžiai

Ištekliai

Kūrinio pavadinimas/

Metai/

Trukmė