Žibuoklės Martinaitytės valandos trukmės audiovizualinio kūrinio „Prarasto grožio beieškant...“ premjera JAV

  • 2019 m. spalio 23 d.

Spalio 25-26 dienomis įvyks ilgai laukta kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės audiovizualinio projekto fortepijonui, smuikui, violončelei, elektronikai ir video „In Search of Lost Beauty...“ [ Prarasto grožio beieškant...] premjera JAV, Kalifornijoje. Atliekamas amerikiečių atlikėjų, Paul Dresher ansamblio narių – smuikininkės Karen Bentley Pollick, violončelininkės Monica Scott ir pianistės Marja Mutru, šis kūrinys skambės Stanfordo universitete, CCRMA (Center for Computer Research in Music and Acoustics) ir Paul Dresher Ensemble Studio koncertų salėje Oaklande.

Šio projekto kompaktinė plokštelė, išleista 2019 m. kovo mėn. amerikiečių leidybinės kompanijos Starkland Records, sulaukė nemažo tarptautinės spaudos dėmesio ir laimėjo 2 aukso medalius „Global Music Awards“ už geriausią kompozitorių ir plokštelę. „Jei ši muzika nukelia jus į persekiojantį, mįslingą sapnų pasaulį, nesijaudinkite – ji tik dirba savo darbą“, – taip rašė amerikiečių kompozitorius Ingramas Marshallas. Prestižinio žurnalo „Gramophone“ recenzijoje pažymima, kad "Martinaitytės vaizduotė yra labiausiai paveiki, kai susitelkia ties išplėstine laiko trukme ir garsine drobe", o leidinyje „American Record Guide“ rašoma: „paslapties ir užslėpto grožio pojūtis persmelkia šį milžinišką kūrinį.“

Kūrinio premjera įvyko 2016 m. Vilniuje, Piano.lt salėje, atliekant ansambliui „FortVio“, kuris vėliau ir įrašė projekto kompaktinę plokštelę. Ją galima įsigyti ir pasiklausyti visose interneto platformose:

Spotify
Apple Music
Amazon
Bandcamp

LMIC inf.

0