PERMAINŲ MUZIKA 2019

  • 2019 m. rugsėjo 13 d.

2019 m. rugsėjo 20 d.– spalio 9 d.
Klaipėdos koncertų salė

Daugiau apie festivalį

Rugsėjo 20 d., penktadienis, 18.30 val.
Siela ir kūryba

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Dirigentas ir solistas Hartmut Rohde (altas, Vokietija)
Solistė Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas)
Dalyvauja: Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Sigitas Petrulis (trimitas), Jonas Baranauskas (aktorius), Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (perkusija)
Koncerto vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis

Programa:
Heiner Goebbels - In the Country of Last Things I
Arvydas Malcys –  Koncertas smuikui, altui ir styginiams
György LigetiRamifications
Ursula Mamlok Concerto
Žibuoklė Martinaitytė Sielunmaisema violončelei ir styginiams (2019, premjera)
Erkki-Sven Tüür Flamma styginiams
Heiner Goebbels - In the Country of Last Things II

Rugsėjo 24 d., antradienis, 18.30 val.
Giesmė ateičiai

Vokalinis duetas „Cantus Coronatus“: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas)
Ansamblis „Musica Humana“:
Robertas Beinaris (meno vadovas, obojus), Algirdas Vizgirda (fleita), Evaldas Petkus (violončelė), Gediminas Kviklys (klavesinas)
Birutė Asevičiūtė (fortepijonas, elektriniai vargonai)

Programa:
Vaida Striaupaitė-BeinarienėNubudimas sopranui, obojui ir klavesinui (tekstas Vytauto Mačernio)
Pēteris VasksPieskarieni / Palieskite obojui solo
Egils Straume –  Promemorija keltui „Estonija“ fleitai, violončelei ir klavesinui
Peeter Vahi Pastoral of Computerized World fleitai, violončelei ir klavesinui
Algimantas KubiliūnasŽemės diena dviem balsams, fleitai ir fortepijonui
Loreta Narvilaitė – Diptikas sopranui, fleitai, obojui, violončelei ir fortepijonui (premjera):
Rytas virš jūros (tekstas Antano A. Jonyno), Nakties žingsniai (tekstas Leonardo Gutausko)
Zita Bružaitė – Mirusios kopos (premjera) meilės obojui, violončelei ir klavesinui
Algirdas MartinaitisKantata-koncertas Cantus ad futurum dviem balsams, fleitai, obojui, violončelei, klavesinui ir vargonams (autoriaus tekstai)

Rugsėjo 26 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
Blogi vaikinai

Het Collectief (Belgija):
Wibert Aerts (smuikas), Thomas Dieltjens (fortepijonas), Toon Fret (fleita), Martijn Vink (violončelė), Liesbeth Devos (skaitovė), Yannick Willox (garso inžinierius)

Programa:
John Cage –  Five                                                                                                                
George CrumbVox Balaenae fleitai, violončelei, fortepijonui ir elektronikai
George Antheil – Sonata  Nr. 2 smuikui ir fortepijonui
Steve ReichVermount Counterpoint fleitai ir elektronikai
Charles Ives – Fortepijoninis trio                                                                                          
Frederic RzewskiComing Together skaitovui ir ansambliui

Rugsėjo 27 d., penktadienis, 18.30 val.
Studiją apie harmoniją

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Dirigentas Jonathan Berman (Didžioji Britanija)
Solistai: Joana Daunytė (arfa), Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas (fortepijoninis duetas)
Dalyvauja: Brigita Šakalienė, Ieva Skorubskaitė, Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai)

Programa:
Loreta NarvilaitėSkambesys bangų sutampa su dangum arfai ir simfoniniam orkestrui
John AdamsGrand Pianola music dviem fortepijonams ir orkestrui, Harmonielehre simfoniniam orkestrui

Spalio 1 d., antradienis, I a. fojė
Šiuolaikinės muzikos maratonas

Tarptautinei muzikos dienai

17.30  val. Andrius Vasiliauskas (fortepijonas)

Programa:
Maurice RavelPavana mirusiai infantei                                             
Julius Juzeliūnas – Sonata Nr. 2
Tomas JuzeliūnasElegija Tėvo atminimui,  Regnum fantazija, Nakties muzika,  Sonata
Maurice RavelVandens žaismas

18.30 val.  Caroline Savickienė (obojus, Danija– Lietuva), Rimvydas Savickas (klarnetas)

Programa:
Julius Juzeliūnas - Sonata obojui ir klarnetui
Vaida Striaupaitė-Beinarienė –  Lietaus žaidimai obojui solo
Vaida Striaupaitė-BeinarienėMozaika IV klarnetui solo
Finn Høffding Dialogai obojui ir klarnetui op. 10

19.30 val.  Ingrida Armonaitė (smuikas), Indrė Baikštytė (fortepijonas)

Programa:
Eduardas Balsys – Fragmentai iš baleto Eglė, žalčių karalienė
Osvaldas BalakauskasLietus Krokuvai
Vytautas Barkauskas – Sonata Nr. 3 Op. 75

20.30 val.  Gleb Pyšniak (violončelė), Pavel Giunter (perkusija)

Programa:
Viktor Grišin  Tandem
Anatolijus Senderovas – Sonata
Arvo PärtSpiegel im Spiegel (Pavelo Giunterio aranžuotė violončelei ir perkusijai)
Wim HenderickxAfrican Suite

Spalio 3 d., ketvirtadienis, 18.30 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4)
Mišios Lietuvai

Choras Jauna muzika
Meno vadovas Vaclovas Augustinas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistės: Ieva Skorubskaitė, Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai)
Dalyvauja Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Vaclovas Augustinas

Programa:
Vaclovas AugustinasMissa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae

Įėjimas laisvas

Spalio 4 d., penktadienis, 18.30 val.
Perkusijos magija

Ansamblis „SŌ PERCUSSION“ (JAV):
Eric Cha-Beach, Josh Quillen, Adam Sliwinski, Jason Treuting   

Programa:
Steve ReichMallet Quartet
Bryce DessnerMusic for Wood and Strings
Jason Treuting – Amid the Noise (fragmentai)
Steve ReichMusic for Pieces of Wood
David Langthe so-called laws of nature (II ir III d.)

Spalio 8 d., antradienis, 12.00 ir 18.30 val., I a. foje
Ritmo žaidimai II

Edukacinė programa vaikams (5-12 metų) ir jų tėveliams
Saulius Astrauskas (perkusija)
Rugilė Latvėnaitė (aktorė)

Programa: ritmo žaidimai, šiuolaikinių kompozitorių kūriniai mušamiesiems instrumentams

Spalio 9 d., trečiadienis, 18.30 val.
Eduardo Balsio gala koncertas

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas
Dirigentas ir solistas David Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija)

Programa:
Eduardas BalsysJūros atspindžiai styginių orkestrui, Siuita iš baleto Eglė – žalčių karalienė violončelei ir styginių orkestrui (Davido Geringo instrumentuotė)

Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos choras
Vadovė Zita Kariniauskienė
Solistai: Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Arūnas Malikėnas (bosas), Nojus Tverijonas / Rūtenis Žičkus (diskantas)
Dalia Balsytė ir Indrė Baikštytė (fortepijoninis duetas), Rokas Stunžėnas (kontrabosas)
Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupė:
Zenonas Bagavičius, Vladislavas Šeibakas, Saulius Astrauskas, Artūras Zimblys, Andrius Rekašius
Dirigentas Modestas Barkauskas

Programa:
Eduardas Balsys – Oratorija Nelieskite mėlyno gaublio

Koncerto vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis

0