Lietuvos menininkių opera-performansas įvertintas Venecijos bienalės „Auksiniu liūtu“

  • 2019 m. gegužės 13 d.

Lietuvos paviljonui 58-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pirmą kartą istorijoje skirtas pagrindinis bienalės apdovanojimas – „Auksinis liūtas“. Šį apdovanojimą pelnė trijų menininkių kūrybinė komanda: režisierė Rugilė Barzdžiukaitė, kompozitorė ir atlikėja Lina Lapelytė, rašytoja ir poetė Vaiva Grainytė, pristačiusios operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“.

Šiuo kūriniu menininkės nagrinėja klimato kaitos, kūniškumo, ekologijos ir vartotojiškumo temas. Ant 35 tonų smėlio gulinčius ir 8 valandas dainuojančius vasarotojus žiūrovai turi galimybę stebėti iš balkono. Tokiai kūrinio scenografijai reikalingą erdvę paviljono organizatoriai rado istoriniame Venecijos arsenale, kur anksčiau veikė laivų statykla.

Venecijos bienalės „Auksinis liūtas“ Lietuvai skirtas už eksperimentinę dvasią ir netikėtą nacionalinės reprezentacijos traktuotę. Žiuri sužavėjo išradingas lokacijos – Karinio jūrų laivyno teritorijos – panaudojimas, siekiant įgyvendinti brechtišką operą, taip pat paviljono komandos ryšys su Venecijos miestu bei jo gyventojais. „Saulė ir jūra (Marina)“ – tai kritinis kasdienių žmonių vaidmenis atliekančių dainininkų ir savanorių komentaras apie mūsų laisvalaikį ir apskritai dabartinį laiką.

Lietuva Venecijos bienalėje dalyvauja 11-ąjį kartą. Šiemet šalis prisistato kartu su dar 89 nacionaliniais paviljonais. Bienalė rengiama kas dvejus metus, ji laikoma svarbiausiu šiuolaikinio meno įvykiu pasaulyje. Lietuva joje dalyvauja nuo 1999 metų. Venecijos bienalė tęsis iki lapkričio 24 dienos.

Komisarė: Rasa Antanavičıūtė
Kuratorė: Lucia Pietroiusti
Organizavo: Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija
Pristatė: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

LMIC inf.

0