Virus J

Virus J nelaukia, kol Lietuvos šokių muzikos scena galės išlaikyti dinamišką muzikos leidybos pramonę. Jis randa galimybių savo meistriškai sukonstruotus takelius ir remiksus išleisti užsienio leidybinėse kompanijose, tarp kurių yra ir įtakinga įrašų kompanija „Distraekt“ (vadovaujama progressive/tribal house žvaigždžių „Piliavin and Zimbardo“), kuri 2005 m. išleido išliaupsintą Virus J ir DJ Sun įrašą „Get Drunk / Cocaine“. Virus J muzikos profesionalaus skambesio šaknys - dalyvavimas legendinio Kompiuterinės muzikos klubo (kurį įsteigė Lietuvos elektroninės muzikos krikštatėvis Giedrius Kuprevičius) veikloje bei dabartinės muzikos technologijos studijos. Dažniausiai Virus J muzika linksta prie tamsesnio ir griežtesnio progresyvaus skambesio, tačiau jam nesvetimas ir daugiau džiazo elementų turintis deep house. Verta paminėti, kad 2008-siais jis įrašė bendrą kūrinį „Centre of the World“ kartu su alternatyvios popmuzikos dievaite Jurga Šeduikyte, taip pat sukūrė remiksą populiariai Jurgos dainai „5th Season“, kuris buvo įtrauktas į šios dainos CD singlą.

Jurij Dobriakov

Flowered Sky

X
Flowered Sky muzika: Justinas Chachlauskas

Biografija

Įkvėptas “The Prodigy”, “Chemical Brothers”, “Underworld” ir kitų elektronikos veteranų, Justinas Chachlauskas pasinėrė į muzikos pasaulį ir baigė Lietuvos muzikos akademiją (LMA) 1999 m. Nuo to laiko jis pradėjo kurti muziką ir sukti plokšteles Virus J pseudonimu.

Virus J oficialus debiutas įvyko 2000 m., kai radijo stotys pradėjo transliuoti jo takelį “Išgirsk”, įrašytą kartu su Aiga.

2001 m. Justinas prisijungė prie žymaus kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus įsteigto Kompiuterinės muzikos klubo (KMK), o 2003 m. pradėjo studijuoti muzikos technologiją.

2004-iais Virus J sukūrė keletą remiksų Lietuvos popmuzikos atlikėjų dainoms. Vienas jų, Sati kūrinio “Loving Soul” vokalinis remiksas, tapo tikru hitu Lietuvos naktiniuose klubuose. Tuo pat metu Virus J ir DJ Grasso organizavo vakarėlių seriją “Keep control” gimtojoje Jonavoje, pelnydami nemažą klubų lankytojų populiarumą.

2005 metais, kartu su DJ Sun, Virus J debiutavo žymaus dueto Piliavin & Zimbardo vadovaujamoje įrašų kompanijoje “Distraekt”. Pirmoji plokštelė, “Cocain/Get Drunk”, buvo itin sėkminga ir puikiai įvertinta, žurnalo “I-Vibes” recenzijoje apibūdinta kaip “nuostabus gilios muzikos minialbumas”. “Cocain” Nyderlandų klubinės muzikos topuose pasiekė 6-tąją vietą.

Netrukus Virus J prisijungė prie “Mix Team” bei pradėjo vakarėlių seriją, sutraukusią nemažai publikos iš įvairių miestų. Antrąjį Virus J įrašą “Electricity Supply”, sukurtą kartu su Justinu Xara, 2006 m. išleido Mikelio Curcio įrašų kompanija “London Music”. Nauju Justin C pseudonimu, kartu su Justin Xara, Virus J sukūrė remiksus įvairių atlikėjų kūriniams, tarp jų ir pasauliniam “Deep Forest” hitui “Sweet Lullaby”. 2006 m. rudenį šis remiksas pasiekė pirmą vietą Lietuvos radijo topuose.

Tą patį rudenį Virus J ir Andy Lau pasirodė gyvame projekte su vokalistais “Golden Parazyth” ir “Jazzyville”, apšildydami Lietuvoje koncertavusius “Underworld”. Virus J kūrinius parėmė ir/ar įtraukė į savo topus tokie žinomi diskžokėjai, kaip John Digweed, Piliavin & Zimbardo, Anthony Pappa, Chus & Ceballos, DJ 19, Hybrid, Deepsky ir daugelis kitų.