Rūta Ščiogolevaitė

Rūtos Ščiogolevaitės vardas paprastai minimas tada, kai kalbama apie autentišką dainavimą, o ne jo imitaciją. Nors žanrų ir situacijų, kuriose dainininkė demonstruoja savo vokalinį meistriškumą, spektras plečiasi nuo popmuzikos iki džiazo ir nuo dainavimo konkursų iki varjetė, visus kūrybinius iššūkius ji priima su vienodu profesionalumu. Pastaruoju metu Rūtą galima vis dažniau pamatyti įvairiuose populiariuose muzikiniuose TV projektuose – ir čia ji išsaugo savo ištikimybę skoningam repertuarui bei originaliam atlikimui, o jos stiprus ir išskirtinis vokalas nelieka nepastebėtas žiūrovų.

Jurij Dobriakov 

Paskutinis šokis - Paskutinis šokis

X
Paskutinis šokis - Paskutinis šokis

Paskutinis šokis - Melodija

X
Paskutinis šokis - Melodija

Paskutinis šokis - If I Ever Make You Cry (pop version)

X
Paskutinis šokis - If I Ever Make You Cry (pop version)

Paskutinis šokis - Laikas išeiti

X
Paskutinis šokis - Laikas išeiti

Paskutinis šokis - Taip

X
Paskutinis šokis - Taip

Paskutinis šokis - If I Ever Make You Cry (rock version)

X
Paskutinis šokis - If I Ever Make You Cry (rock version)

Mano dainos - Neišeik

X
Mano dainos - Neišeik

Biografija

 

Nuotr: Bomba Records

 

Rūta Ščiogolevaitė yra viena talentingiausių jaunosios kartos atlikėjų. Unikalus ir išskirtinis dainininkės bruožas – universalumas bei neįtikėtinas virtuoziškumas. Jai lengvai paklūsta įvairių stilių muzika, ji atvira įvairiausioms idėjoms ir kiekvieną jų įgyvendina su būdinga entuziazmu ir pasišventimu. Rūta Ščiogolevaitė ne tik puikiai dainuoja, bet ir vaidina, veda renginius.

 

Rūta Ščiogolevaitė gimė ir augo Šiauliuose. Čia mokėsi vaikų muzikos mokykloje. Vilniuje baigė konservatoriją, fortepijono klasę. Studijuodama aktyviai muzikavo. Ne kartą dalyvavo koncertuose ir laidose („Muzikinis Viešbutis“), jungtiniuose muzikantų projektuose.

 

1998 m. išleido pirmąjį solinį dainų albumą „Rūta. Kelionė tolyn“. 2000 m. 6 mėnesius pagal kontraktą su rinktiniais muzikantais dainavo prestižiniame restorane Tanzanijos sostinėje Dar es Salam. Buvo grupės „Funkadelix“ solistė ir dainų bendraautorė. 2002 m. Dalyvavo tarptautiniame talentų konkurse „Fizz Superstar (transliavo LNK televizija), kuriame iš 1500 dalyvių iškovojo II vietą. 2002 m. buvo pakviesta į klaipėdiečių grupę „Studija“, su šiuo kolektyvu muzikavo dvejus metus. 2003 m. Rūta sėkmingai pasirodė prestižiniame tarptautiniame konkurse „New Wave“ Jūrmaloje, apdovanota specialiuoju Jūrmalos dūmos simpatijų prizu. Tais pačiais metais pradėjo dainuoti „Brodvėjaus teatro“ varjete programoje ir buvo nominuota už geriausią vokalą (kartu su Neda Malūnavičiūte ir Egidijumi Sipavičiumi). 2003 metų Lietuvos radijo Metų dainos rinkimuose daina „Šėšėlio tavo aidas“ klausytojų buvo išrinkta į geriausių penketuką. 2004 m. pavasarį Eurovizijos konkurso nacionaliniame ture iškovojo II vietą (aplenkusi Edmundą Kučinską, Bavariją, Amberlife ir kt.).

 

Rūta profesionaliai domisi ir džiazo muzika. Ne kartą dalyvavo tarptautiniuose šalies džiazo festivaliuose (Šiauliai Jazz 2001; Kaunas Jazz 2003, Šiauliai Jazz 2004). Šiuo metu Rūta studijuoja Lietuvos Muzikos Akademijoje, džiazo katedroje.

 

Rūtos Ščiogolevaitės balsas kaip pritariamasis vokalas skamba daugelio šalies atlikėjų albumuose (Kosto Smorigino, Aleksandro Makejevo, Lino Adomaičio, Ingos Valinskienės ir daugelio kitų).

 

2005 m. liepos mėn. pasirodė solinis Rūtos Ščiogolevaitės albumas „Mano dainos“, kurį išleido „Bomba  Records“ kompanija. 2005 m. pabaigoje buvo surengtas daug gerų įvertinimų sulaukęs autorinis Rūtos Ščiogolevaitės ir draugų gyvo garso koncertas, kurį filmavo Lietuvos nacionalinė televizija. Koncertas buvo transliuojamas naujųjų 2006 m. išvakarėse. 2006 m. dalyvavo Lietuvos televizijos rengtoje laidoje "Lietuvos šokių dešimtukas", kur puikiai atskleidė savo kaip šokėjos amplua.

vadyba

kristegeles@gmail.com

 

 

įrašų kompanija

Melodija

Algirdo 19-507

LT-03219 Vilnius

Tel: +370 5 2652606

Fax: +370 5 2659129

Mob: +370 698 22414

info@melodija.lt

www.melodija.lt