SBS

„SBS“ („Spicy Bits of Scandal“ arba tiesiog „Pikantiškas skandalas“) yra vieni tikrųjų Lietuvos sunkiosios muzikos sunkiasvorių. Susibūrę dar 1979 m., kai heavy metal buvo bemaž pagrindinė globaliosios sunkiojo roko scenos kryptis, ir įkvėpti tiek žanro veidą suformavusių milžinų „Black Sabbath“, tiek sunkaus gitarinio skambesio virtuozų Y. J. Malmsteen‘o ar Royal Hunt, „SBS“ aktyviai grojo net 20 metų, prieš išeidami ilgesnių kūrybinių atostogų 1999 m. Tačiau 2005 m. jie sugrįžo į sceną pilni kūrybinių planų, tuo pradžiugindami nemažai klasikinio metalo gerbėjų. Vietoj brutalios jėgos ir smurto tematikos „SBS“ renkasi virtuoziškumą, technišką atlikimą ir progresyviajam rokui būdingą melodingumą, nepamiršdami ir nepakeičiamo metalinio „draivo“. Grupė gali pasigirti dalyvavimu daugelyje festivalių ir „apšildančiais“ pasirodymais prieš tokių metalo grandų, kaip Judas Priest, koncertus.

 

Gimęs laimėti - Tik mėnulio šviesa

X
Gimęs laimėti - Tik mėnulio šviesa

Gimęs laimėti - Žaidėjas

X
Gimęs laimėti - Žaidėjas

Tik mėnulio šviesa... - Lacrima / Nieks nepakeis

X
Tik mėnulio šviesa... - Lacrima / Nieks nepakeis

Tik mėnulio šviesa... - Pranašo sapnas

X
Tik mėnulio šviesa... - Pranašo sapnas

Tik mėnulio šviesa... - Mirties sukūry

X
Tik mėnulio šviesa... - Mirties sukūry

Biografija

Grupės Spicy Bits Of Scandal (Pikantiškas Skandalas), plačiau žinomos kaip SBS, istorija prasidėjo dar 1979 m., kai vokalistas ir klavišininkas Vilius Kraujalis ir gitaristas Darius Rutkys įkūrė rokenrolo grupę. Jau iš pat pradžių grupės kūrybai įtakos turėjo Dio, Royal Hunt, Y.J. Malmsteen, Black Sabbath, Whitesnake muzika. Netrukus prie dueto prisijungė būgnininkas Girėnas Medziukas ir bosistas Rolandas Buidovas (R.I.P.).


1982 m. grupės muzikos stilius pradėjo keistis į sunkujį roką. 1985 m. prie grupės prisijungė antrasis gitaristas Mikaelis Feigelovičius. 1988 m. SBS dalyvavo „Rock Saeits“ festivalyje Rygoje, po metų – dar viename „Junewalija“ festivalyje Lenkijoje. 1991 m. iš grupės pasitraukė Vilius ir Mikaelis, tačiau prisijungė gitaristas Tomas Varnagiris, klavišininkas Naglis Patamsis ir vokalistas Vitalis Kairiūkštis. Taigi 1992 m. SBS veikla atsinaujino, grupė koncertavo „Bobų vasaroje“ Pasvalyje, Nidoje, Alytuje ir kituose miestuose. Vėliau Rolandą pakeičia Jonas Aleksa, o Naglį – Jovaras Čivas.


1996 m. SBS kasetės „Mėnulio šviesa“leidybą finansavo ir įrašė "Pūkas" (garso operatorius Giedrius Litvinas). Po šio albumo SBS veikla kiek aprimo.

 

1999 m. SBS šventė 20–mečio jubiliejų Vilniuje, „Karolinos“ muzikiniame klube. Scenoje taip pat grojo Rebelheart, Povilas Meškėla ir Šaras (Poliarizuoti stiklai). Šiame koncerte grojo Vilius Kraujalis ir antrasis klavišininkas Vytas Diškevičius.


2005 m. SBS vėl susibūrė pasirodymui tarptautiniame festivalyje „Roko Naktys – 2005“. Į sceną pakilo kiek pasikeitusi grupė: Vitalis Kairiūkštis (vokalas), Vilius Kraujalis (klavišiniai/vokalas), Tomas Varnagiris (gitara), Martynas Garbačas (bosinė gitara) ir Šarūnas Venckus (mušamieji).

 

SBS neapsiribojo „Roko Naktimis". Grupė turėjo „apšildyti“ į Vilnių taip ir neatvykusius ROYAL HUNT ( 2005 spalio 21 d.). Tačiau nėra to blogo, kas neįšeitų į gerą: patys heavy metal grandai Judas Priest pasirinko grupę „apšildyti“ juos Vilniuje (2005 gruodžio 3 d.).

Šis koncertas buvo įrašytas ir 2006 metais SBS išleido dvigubą albumą „Gimęs laimėti“ į kurį įėjo minėto koncerto įrašas, 5 visiškai naujos dainos („Žaidėjas“ iš kart tapo viena populiariausių tokio stiliaus dainų) ir DVD, kuriame yra Lietuvos Valstybinės Televizijos nufilmuotas koncertas iš festivalio „Roko naktys 2005“.


2006-ųjų pradžioje grupę paliko gitaristas Tomas Varnagiris, kurį pakeitė taletingas jaunuolis iš kauniečių modernaus metalo grupės Linfeng (taip pat grojęs grupėje Xess) – Giedrius „Jumbo“ Balčiūnas (jis be to yra vienintelis iš Rytų Europos muzikantų, atstovaujantis firmos „Hammer“ gitaras ir zoom‘us). 

 

Tarptautiniame festivalyje „Roko naktys 2006“ SBS parodė naują programą kartu su grupių Uriah Heep ir Lucifer‘s friend ex-vokalistu John Lawton ir sulaukė audringo publikos palaikymo bei gerų vertinimų žiniasklaidoje.


2007 m. balandžio mėnesį SBS išleido albumą „Tik mėnulio šviesa...“, kurį „HardHarderHeavy“ įvertino 6 iš 7 galimų balų. Ten pat Top Review 15 SBS atsidūrė 2-oje vietoje po Manowar, aplenkę Pink Cream 69 ir Saxon.

 

Vienu įspūdingiausių SBS projektų turėtų tapti roko misterija „Diagnozė: SBS“, kuri turėtų  „supurtyti“ beužankantį Lietuvos muzikinės industrijos ežerą.

Rudenį SBS planuoja įrašinėti sekantį, jau trečią albumą.