Andrius Mamontovas

Andrius Mamontovas su grupe „Fojė“ praėjusiame dešimtmetyje buvo pasiekęs Lietuvos mąstu pribloškiantį populiarumą – pasiklausyti paskutinio grupės koncerto Vilniuje susirinko per 60 tūkst. žiūrovų. Melancholija persmelktą roką kuriantis dainininkas pirmąjį solinį albumą „Pabėgimas“ išleido 1995-aisiais, šiandien jo lentynoje jau stovi keliolika „Bravo“ ir „Radiocentro“ apdovanojimų. Mamontovas garsėja ir kaip muzikos prodiuseris (dirbo su Jurga, Tomu Auguliu, „Sel“), originalių koncertinių projektų kūrėjas, aktorius. Su Bryanu Adamsu ir Stingu koncertavusiam dainininkui 2006-ieji yra ypač turiningi – išleisti soliniai albumai Saldi. Juoda. Naktis bei Tyla, įrašyti duetai su „Sel“ bei „Lemon Joy“, pasirašyta sutartis su JAV įrašų leidybos kompanija „Forman Bros.“, o Andriaus suburta įžymybių rinktinė „LT United“ Eurovizijos konkurse pagerino ankstesnius Lietuvos rezultatus, užimdama 6-ąją vietą. Atsispirdamas gerbėjų prašymams atkurti Lietuvos muzikos legenda jau tapusią „Fojė“, Andrius ruošiasi naujiems iššūkiams – šiuo metu įrašinėja užsienio rinkai skirtą albumą anglų kalba.

 

Saldi.Juoda.Naktis. - Tu likai lietuje

X
Saldi.Juoda.Naktis. - Tu likai lietuje

Saldi.Juoda.Naktis. - Marso kanjonai

X
Saldi.Juoda.Naktis. - Marso kanjonai

Is This the Rain?

X
Is This the Rain? muzika ir žodžiai: Andrius Mamontovas

SALDI.JUODA.NAKTIS. - Liūdesio angelas

X
SALDI.JUODA.NAKTIS. - Liūdesio angelas

SALDI.JUODA.NAKTIS. - Viskas iš naujo

X
SALDI.JUODA.NAKTIS. - Viskas iš naujo

SALDI.JUODA.NAKTIS. - Saldi. Juoda. Naktis.

X
SALDI.JUODA.NAKTIS. - Saldi. Juoda. Naktis.

TYLA - Disco Beat 2

X
TYLA - Disco Beat 2

Biografija

Andrius Mamontovas, gim. 1967.08.23 Vilniuje. Mokėsi Vilniaus 18-oje vid. mokykloje, Vilniaus Technikos Universitete (statybos ekonomika) bei Vilniaus Universitete (žurnalistika).


1983-iais kartu su Arnoldu Lukošium bei kitais klasės draugais (Algiu Kriščiūnu ir Dariumi Tarasevičiumi) įkūrė grupę FOJĖ. Grupė gyvavo iki 1997 metu gegužės 17 d., kai paskutinio koncerto Vilniaus Vingio parke metu surinko iki šiol rekordinę Lietuvoje 60 000 žmonių auditoriją. FOJĖ išleido 14 albumų (iskaitant koncertinius, remiksų ir geriausių dainų rinkinius).

 

Nuo 1997-ųjų Andrius Mamontovas pradėjo solinę karjerą. Iki šiol yra išleidęs 10 solinių albumų ir vieną dainų klipų rinkinį "TV Dainos" (DVD). Koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Prancuzijoje, Italijoje, Anglijoje, JAV, Kanadoje.


Įskaitant apdovanojimus, gautus su grupe FOJĖ, 15 kartų kilo į sceną atsiimti prestižinio BRAVO apdovanojimo už geriausią metų grupę, atlikeją, albumą, dainą, prodiuserį bei metų renginį. Ne mažiau kartų panašiose nominacijose atsiėmė radijo stoties Radiocentras apdovanojimus.

 

1997 metais sukūrė pagrindinį vaidmenį režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklyje "Hamletas" už kurį buvo apdovanotas specialiuoju prizu, Boriso Dauguviečio "Auksiniu auskaru". 2002 metais Andrius Mamontovas parašė muziką Nekrošiaus režisuotam spektakliui "Ivanov", kuris buvo pastatytas Romos (Italija) teatre "Teatro Argentina".


2004 metais Andrius sukūrė muziką ir suvaidino pagrindinį vaidmenį miuzikle "Tadas Blinda".


Yra išleidęs dainų tekstų ir poezijos rinkinius "Žodžiai į tylą" (1990), "Grafomanija-95" (1995), bei klausimų knygutę-akibrokštą žurnalistams "107 Klausimai, kurių pasigenda Lietuvos muzikantai interviu metu" (1996).


Mamontovas yra prodiusavęs grupių Sel, G&G Sindikatas, Naktinės Personos, Už Tėvynę, Pompa, atlikėjų Valdo Slabados, SSG, Sati, Violetos Riaubiškytės, Žas, Jurgos (Šeduikytės), Tomo Augulio pirmuosius įrašus bei/ir albumus. Dainavo ir ivairiais instrumentais grojo grupių Siela, Ghostorm, Skamp, Lemon Joy ir Biplan albumuose. Yra parašęs dainų įvairiems Lietuvos atlikėjams.


2006 metais Andrius Mamontovas išleido du albumus: "Saldi.Juoda.Naktis" ir "Tyla";  dalyvavo kasmetiniame Eurovizijos dainu festivalyje Atėnuose, kuriame su grupe LT United iškovojo Lietuvai 6 vietą.