Lemon Joy

„Lemon Joy“, viena populiariausių lietuviškų grupių, susibūrusi devyniasdešimtųjų pradžioje ir vis dar aktyvi naujojo tūkstantmečio pirmajam dešimtmečiui persiritus į antrą pusę, gyvena dvigubą muzikinį gyvenimą. Viena vertus, „Lemon Joy“ yra melancholiško sintetinio pop-roko grupė, turinti keletą įsimintinų pop hitų ir penkis sėkmingus albumus (išleistus su pop scenai nebūdingomis ilgomis pertraukomis) savo arsenale ir galinti surinkti pilnus stadionus gerbėjų koncertuose. Kita vertus, grupės lyderiui Igoriui Kofui, nepakartojamo androginiško balso savininkui, akivaizdžiai nesvetima gotikinė pasaulėjauta, tad „Lemon Joy“ kartais pasirodo „tamsiosios muzikos“ festivaliuose, kur atlieka į platesnei auditorijai skirtų pasirodymų programas nepatenkančius kūrinius. 

Jurij Dobriakov

1210 - Ten kur mylėjau

X
1210 - Ten kur mylėjau

1210 - Ar verta laukt kol užsidegs žalia šviesa

X
1210 - Ar verta laukt kol užsidegs žalia šviesa

1210 - Pirmosios gėlės (baltoj tyloj)

X
1210 - Pirmosios gėlės (baltoj tyloj)

Biografija

 

nuotr: M.P.3 agentūra

 

Grupė „Lemon Joy“ susikūrė 1994 metais. Po dviejų metų, išleidusi debiutinį albumą „Glostyk“, grupė laimėjo „Bravo“ statulėlę už geriausią debiutą. Iš pradžių grojusi gitarinę roko muziką, ilgainiui „Lemon Joy“ pasinėrė į elektroninį skambesį.


2001 metais Igoris Kofas buvo pripažintas geriausiu vokalistu. Tais pačiais metais pasirodė „Lemon Joy“ įrašytas perdainuotų dainų albumas „REstart“, kurį grupė pristatė Vilniaus „Žalgirio“ stadione koncerte kartu su legendine britų grupe „Pet Shop Boys“. 2004-ųjų pradžioje buvo išleistas rinktinis „Lemon Joy“ dainų albumas „Electropop“.

 

„Lemon Joy“ dažnai vadinama viena rečiausiai dainas įrašinėjančių grupių. Grupės albumus dažniausiai skiria ilga pertrauka. Per dvylika gyvavimo metų grupė „Lemon Joy“ išleido tik keturis albumus ir vieną rinkinį. Grupės paskutinis studijinis autorinių dainų albumas „Mylėt tave taip beprotiška ir keista“ buvo išleistas 1999 metais.

Po septynerių metų pertraukos grupė išleido naują studijinį albumą „1210“. Naujos grupės dainos buvo puikiai sutiktos klausytojų ir pakilo į pirmąsias vietas Lietuvos topuose. Dainas iš naujojo albumo “Lemon Joy” pristatė ir koncertuodama Vilniuje kartu su legendine vokiečių neoromantikų grupe “Camouflage”, su kuria scena dalinosi jau antrą kartą.

 

“Lemon Joy” “1210” yra pirmas rimtas pretendentas į metų lietuviško albumo titulą – į elektroninį skambesį įvilkta “lemonų” melancholija šlamšto pilname Lietuvos “popso” pasaulyje atrodo kaip niekad reikalinga. Iš 13 kūrinių – nė vieno prasto. Net pikta. Muzika tiems, kas mėgsta šokti – bet su ašaromis akyse (R. Zilnys, “Lietuvos Rytas”, 2006 balandis)”.

 

+37065545577

Oleg Semionov