Legato

Jauna, tačiau ambicinga repo grupė „Legato“ į savo muziką įnešė tai, ko Lietuvos hiphope dažnai pasigendama – linksmumo elementą. Duetą sudaro repo scenoje jau spėję pasisukinėti reperiai – buvęs „Kitokie MC“ narys Deiwuzas ir buvęs Latvijoje bei Rusijoje koncertavusios grupės „Da Manifest“ atlikėjas Yga. Naujos lietuvių susidomėjimo hiphopu bangos išgarsinta grupė rengia šios muzikos vakarėlius, prasimušė į populiariausių radijo stočių eterį, o 2006-aisiais pristatė pirmąjį albumą „Po viena saule“, kurį įrašyti padėjo Pushaz (G&G Sindikatas) bei džiazo dainininkė Julija Jačėnaitė. „Mūsų kūryba – paprastų gatvės bičų mintys apie gyvenimo vertybes ir problemas“, - sako „Legato“, po grupės nario Deiwuzo kelis mėnesius trukusių įkvėpimo paieškų Airijoje ruošiantys antrąjį albumą.

Po viena saule - Verpetas (feat.Austėja) - bonus track

X
Po viena saule - Verpetas (feat.Austėja) - bonus track

Po viena saule - Po viena saule (feat. Julija)

X
Po viena saule - Po viena saule (feat. Julija)

Po viena saule - Sesija (Viskas ore)

X
Po viena saule - Sesija (Viskas ore)

Po viena saule - Krantai (feat. Pushaz)

X
Po viena saule - Krantai (feat. Pushaz)

Biografija

"Mūsų muzika – tai paprastų gatvės bičų mintys apie gyvenimo vertybes ir problemas. Tai reiškiniai ir jausmai, su kuriais susiduria kiekvienas – gėris ir blogis, meilė ir neapykanta. Didžioji dalis kūrybos yra paremta mūsų pačių patirtimi, realiomis gyvenimo istorijomis. Būtent nuo to būtų galima pradėti Legato grupės biografiją." - sako grupės nariai.

 

Yga (Igor Ragozin) ir Deiwuzas (Deivydas Katinas) susitiko 2005 m. vasaros pradžioje "Porno Sound" studijoje. Pabendravę ir atradę begalę bendrų muzikinių interesų, nutarė padaryti kažką artima, rimta ir kokybiška. Po pusės metų tai įgavo formą - Legato (muz. terminologijoje tai rišlus garsų junginys) – taip buvo pavadintas bendras projektas.

 

Greitai jais susidomėjo jauna leidybinė firma "U-Sound", pasirašiusi kontraktą dviem albumams. Pirmam Legato radijo singlui "Verpetas", įrašytam kartu su jauna r'n'b atlikėja Austėja, liko neabejingos lietuviškos radijo stotys bei lietuviško repo mėgėjų širdys.

 

"Po viena saule" - taip buvo pavadintas debiutinis Legato albumas, išleistas 2006 metų pavasarį. Radijo singlai "Viskas ore", "Krantai", "Po viena saule" sulaukė ne mažesnio atgarsio nei "Verpetas". 2006 metais Legato buvo nominuoti Lietuvos Hip-hopo muzikos apdovanojimuose "Metų grupės", "Metų albumo", "Metų dainos" nominacijose, prestižiniuose Radiocentro apdovanojimuose "Metų alternatyvos" nominacijoje. Daina "Po viena saule", įrašyta kartu su Julija Jačėnaite, atsidūrė Radiocentro "Garbės lentoje".

 

Naujasis Legato singlas "Kai tu skaitai..." reprezentuoja būsimą antrąjį grupės albumą.

įrašų kompanija

U-Sound
Teatro g. 3-11
LT-03107 Vilnius
Tel: +370 652 03381
+370 652 03382
[email protected]

www.usound.lt