Jurga

Įtaigiai rimta Jurgos muzika liudija, kad popmuzika gali būti intelektuali, savita ir skoninga. Tad nenuostabu, kad jos nepretenzingai skaidrus dainavimas iškart sužavėjo tiek vieną įtakingiausių ir uoliausių kovotojų prieš banalią popmuziką Lietuvoje Andrių Mamontovą, tiek ir alternatyvią popmuziką mėgstantį jaunimą, garbinantį tokias dainuojančias poetes, kaip Tracy Chapman, o debiutinio Jurgos albumo „Aukso pieva“ buvo parduota daugiau nei 18000 kopijų. Tokį publikos pripažinimą lydėjo keletas prestižinių Lietuvos muzikinių apdovanojimų ir bendradarbiavimo pasiūlymai iš žinomų teatro ir kino režisierių. 2007 metais atlikėja išleido naują albumą „Instrukcija“, taip pat sulaukė pripažinimo ir tarptautiniu mastu: MTV Europos muzikos apdovanojimų ceremonijoje gavo apdovanojimą kaip geriausia Baltijos šalių atlikėja. Tais pačiais metais Jurga surengė kelis paramos koncertus Afganistano Goro provincijoje. Vėliau talentinga dainininkė bendradarbiavo su įvairiais Lietuvos alternatyvios popmuzikos atlikėjais, tarp jų ir su žaibiškai išpopuliarėjusiais „Suicide DJs“.

Jurij Dobriakov

+37° (Goal of Science) - Rykliai ir vilkolakiai

X
+37° (Goal of Science) - Rykliai ir vilkolakiai

+37° (Goal of Science) - Tyliai

X
+37° (Goal of Science) - Tyliai

+37° (Goal of Science) - Goal of Science

X
+37° (Goal of Science) - Goal of Science

+37° (Goal of Science) - Running

X
+37° (Goal of Science) - Running

Sandman's Child - Sandman's Child

X
Sandman's Child - Sandman's Child

Instrukcija - Renkuosi Žemę

X
Instrukcija - Renkuosi Žemę

Instrukcija - Instrukcija

X
Instrukcija - Instrukcija

Instrukcija - 5th Season

X
Instrukcija - 5th Season

Biografija

 


nuotr: M.P.3

Jurga – perspektyvi, visai neseniai solo karjerą pradėjusi dainininkė. 2005 m. rudenį, padedama vieno žymiausių Lietuvos atlikėjų Andriaus Mamontovo ir muzikos vadybos kompanijos „M.P.3 agentūros“, Jurga išleido debiutinį savo kūrybos albumą „Aukso pieva“.

 

 

Pirmasis albumo radijo singlas „Nebijok“ tapo pirmuoju Jurgos hitu Lietuvoje ir buvo išrinktas populiariausia 2005-ųjų lietuviška daina. Lietuvos radijo stotyse ši daina aukščiausiose pozicijose išsilaikė daugiau nei 8 savaites, o iš viso top’uose išbuvo net 23 savaites.

 

2002 m. Jurga dalyvavo Baltijos šalių atlikėjų konkurse „Fizz Super Star“ kuriame tapo viena iš finalisčių, o 2004 m. atliko pagrindinius vaidmenis žymiausiuose lietuviškuose roko miuzikluose „Tadas Blinda“ bei „Ugnies medžioklė su varovais“. Šiuos pasirodymus stebėjo daugiau nei 20 000 žmonių.

 

Jos balsą labai pamėgo ir žymiausi Lietuvos teatro režisieriai. Per paskutiniuosius metus ji tapo „balsu“ režisieriaus Cezario Graužinio spektaklyje „Dėdulės sapnas“ (pagal F. Dostojevskį), kuris buvo pristatytas ir labai šiltai sutiktas Helsinkyje, Švedų Mažajame Teatre, o Ramūno Greičiaus filmo „Baltos dėmės mėlyname“ garso takelis, kuriame taip pat skamba Jurgos balsas, buvo apdovanotas trumpametražių filmų „mekoje“ – Cleremont–Ferrand festivalyje („Best Sound-Track Award“).

 

2005 m. vasario mėn. neturėdama jokio solinio albumo Jurga buvo pakviesta pasirodyti „Bravo“ muzikos apdovanojimuose, kur kartu su Eurika Masyte atliko dainą „Laisvė“. Tai - itin retas atvejis, kai į prestižinius apdovanojimus koncertuoti kviečiamas debiutuojantis atlikėjas. Tų pačių metų vasarą Jurga subūrė 4-ių muzikantų grupę ir nuo to laiko savo albumo dainas pristato „gyvai“ 1,5 val. trukmės koncertinėje programoje.

 

Lūžiu dainininkės karjeroje tapo 2005 metų ruduo, kada buvo išleistas Jurgos albumas „Aukso pieva“. Albume yra 12 dainų, tarp kurių ir kelios angliškos dainos. Beveik visoms dainoms muziką ir žodžius Jurga sukūrė pati.

 

Už solinę veiklą 2005 m. Jurga buvo įvertinta įvairiuose lietuviškuose apdovanojimuose - pelnė geriausios lietuviškos dainos ir geriausio debiuto kategorijose „Ore“ ir „Pravdos“ apdovanojimuose. Kasmetiniuose „Radiocentro“ apdovanojimuose Jurga buvo pripažinta geriausia metų atlikėja, „Aukso pieva“ tapo geriausiu albumu, o „Nebijok“ – geriausia metų daina. Prestižiniuose „Bravo” apdovanojimuose dainininkė  gavo net tris „Bravo“ žvaigždes už geriausią debiutą, geriausią albumą ir buvo pripažinta geriausia metų atlikėja.

 

2006 metais Jurgos dainos licencijuotos interneto svetainėse tokiose kaip „Amazon“, „iTunes Music Store“, „Napster“, „eMusic“, „Virgin Mega“, „Sony Connect“ ir kitose.

 

2007 metų pavasarį išleistas ir anšlaginiu koncertu Vilniuje pristatytas antrasis Jurgos albumas „Instrukcija“, kuriam visas dainas parašė Jurga. Šį albumą prodiusavo Linas Rimša, Vee Diawara ir Mario Basanov. Albumo išleidimą lydėjo koncertinis Jurgos turas po Lietuvą su apsilankymu Anabergo pilyje Bonoje, Vokietijoje.

 

2007 m. vasarą Jurga laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame Baltijos dainos festivalyje Švedijoje. Tai pirmasis Jurgos tarptautinis apdovanojimas ir pirmasis pavasarį išleisto albumo "Instrukcija" dainų įvertinimas.


 

vadyba

Laura Jankauskaitė @ M.P.3 agentūra

Tel.: +370 614 00089

laura@shownet.lt
www.shownet.lt


įrašų kompanija

M.P.3

Tel: +370 5 2121203
Fax: +370 5 2120810
info@shownet.lt
www.shownet.lt