IR

Per tris gyvavimo metus Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR“ laimėjo kone visus Lietuvos jaunų grupių konkursus, įrašė debiutinį albumą „Now or Never“ ir tapo vienu populiariausių Baltijos šalių roko kolektyvu. „IR“ gastroliavo Vakarų Europoje, daug koncertuoja Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Lietuvos alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A-LT 2005“ „IR“ buvo išrinkta „Geriausia metų roko grupe“.

Dovydas Bluvšteinas

Now or Never - Hell

X
Now or Never - Hell

Now or Never - Idol

X
Now or Never - Idol

Now or Never - Angry Blues

X
Now or Never - Angry Blues

Biografija

 


nuotr: Zona Records

Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR“ susikūrė 2003 ir netrukus sėkmingai šturmavo Lietuvos roko sceną. „IR“ laimėjo kone visus šalies jaunų grupių konkursus, tapo geriausia VIII-o debiutantų festivalio „Naujas Kraujas 2004“ grupe ir konkurso „EuroRock Vilnius 2004“ nugalėtoja. 2004 pabaigoje iširus pirmai grupės sudėčiai, gitaristas, vokalistas ir dainų autorius Germanas Skoris kurį laiką bendradarbiavo su įvairias Lietuvos bei Latvijos muzikantais. 2006 pavasarį nenusistovėjo dabartinė grupės sudėtis:

 

 

GERMANAS SKORIS vokalas, gitaros
JOSH McCLUNG  būgnai
JULIUS VALANČIAUSKAS bosinė gitara

 

Per tris metus grupės muzika buvo lyginama su daugeliu žymiu roko kolektyvų – nuo „Placebo“ ir „Smashing Pumpkins“ iki „Nirvana“ ir „Foo Fighters“, o tai tik įrodo, kad „IR“ turi savo originalų stilių. Grupės muzikiniai įkvepėjai yra gana įvairūs – nuo „Red Hot Chili Perpers“ iki „A Perfect Circle“. Muzikantai vengia tiksliau apibūdinti savo stilių, siūlydami klausytojams patiems tai nuspręsti, o juos pačius tenkina pavadinimas „rokas“. „Mes grojam muziką, kuri mums tai patinka, – sako „IR“ – o tai yra mums svarbiausia“.

 

2005 pradžioje „IR“ pasirašė sutartį su muzikos leidybos įmone „Muzikos zona“. Vėlyvą 2005 rudenį pasirodė grupės debiutinis albumas „Now or Never“ („Dabar arba niekada“). Albumą labai palankiai įvertino Lietuvos ir užsienio kritikai bei roko mėgėjai. „Albumas veža nuo pradžių [...] Nuostabi kokybė taip anksti grupės istorijoje“ rašė Suomijos interneto žurnalas „Overhook Music“.

 

Nepaisant nepalankaus Baltijos šalių žiniasklaidos požiūrio į roką, dainos iš albumo sugebėjo prasibrauti į kelių radijo stočių programas ir net pateko į populiariausių kūrinių sąrašus. Tris savaites dainos „Idol“ vaizdo klipas pirmavo „Baltic Top“ – tarptautinėje programoje, kurią organizavo kelios radijo stotys ir televizijos kanalai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos. Baladė „Maybe“ ilgokai pirmavo radijo stoties „Mažeikių Aidas“ populiariausių dainų trisdešimtuke.

 

„IR“ dažnai koncertuoja įvairiuose festivaliuose, renginiuose bei klubuose. Grupė grojo vienoje scenoje su „Tito & Tarantula“ festivalyje „Rudsrock 2004“, koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Olandijoje ir Anglijoje. 2006 vasarą „IR“ buvo išrinkta savaitės grupe autoritetingoje nepriklausomos muzikos interneto svetainėje „ubl.com“. 2006 pradžioje „IR“ buvo išrinkta „Geriausia 2005 metų Lietuvos roko grupe“ alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A-LT 2005“, o albumas „Now or Never“ buvo nominuotas „Geriausio 2005 metų albumo“ kategorijoje.

 

 

"Visumoje diskas įvairus, tačiau visus gabalus jungia smagus ritmas ir puikaus tembro Germano vokalas. Kuris jų išskirtinis? Galbūt „If You Have a Dream“, „Maybe“ ar lyriškasis „To Father“, nors savotiškai žavi visi. Kad ir lengvai įsimenamas „Idol“ ar labai originalus „Angry Blues“. Pagyros nusipelno ir boso gitaras keičiantis Maratas bei miniatiūrinis ir gana techniškas mušamųjų „tramdytojas“. - Birutė Surinėnaitė, Ferrum 2005-11-10 (8/10)

 

"Germanas Skoris - vienas nedaugelio dainuojančių roko vokalistų Lietuvoje. Dainavimo maniera gal ne iki galo įtikinanti - kartais norėtųsi daugiau ekspresijos, bet gal tai darbo studijoje patirties stoka. Žinoma, angliškai daugelis tekstų skamba "kiečiau", tačiau tai nėra vien "sun-love-baby" lyrika. Bandymas ištrūkti į laisvę, išsiskirti iš minios, žvaigždžių ligos padariniai, monologas apie tėvą ir kitos temos romantiškai sukilėliškos temos nagrinėjamos paprasta ir aiškia kalba." - Ore 2005-11-08 (7/10)

 

Autorius/atlikėjas

Germanas Skoris

Tel. +370 655 69631

[email protected]

 

Leidėjas

Dovydas Bluvšteinas

Zona Music / Zona Records

Tel. +370 685 27616

[email protected]