Gyvai

Daugumai lietuvių krikščioniška muzika asocijuojasi ne su alternatyviąja kultūra, o su liturgija ir sakralinėmis giesmėmis. Tuo labiau Lietuvos muzikiniame horizonte išsiskiria roko grupė „Gyvai“, kurios skambesys tęsia Vakarų krikščioniškos alternatyvios muzikos tradicijas. „Gyvai“ neabejotinai sudomins mėgstančius intelektualų melodingą roką ir emocionalų bei stiprų vokalą (dainuojančius lietuvių bei anglų kalbomis). „Gyvai“ koncertuoja pogrindiniuose roko klubuose ne mažiau sėkmingai, nei bažnyčiose. Keli laimėti tarptautiniai alternatyviosios muzikos apdovanojimai taip pat liudija, kad grupės aktualumas toli gražu neapsiriboja lietuviška muzikine scena ir krikščioniška bendruomene. O 2009-ųjų pavasarį „Gyvai“ vaizdo klipą „Me Without You“ pradėjo transliuoti MTV Baltic. Be to, grupė, dar kartą pademonstruodama savo atvirumą, mėtė iššūkį lietuviams elektroninės muzikos kūrėjams ir paskelbė dviejų savo kūrinių (tarp jų ir minėto „Me Without You“) remikso konkursą.

Jurij Dobriakov

Gyvai - Trust

X
Gyvai - Trust

91 - 91 psalmė

X
91 - 91 psalmė

91 - The World

X
91 - The World

Biografija

Grupė "Gyvai" veiklą pradėjo 2001 m. rudenį. 2003 m. vasarą išleido debiutinį albumą ir daug koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2002, 2004 ir 2005 m. grojo Latvijoje (Rygoje, Saldus, Ogre, Priekule), 2005 m. vasarą - Vokietijoje (Kelne, Diuseldorfe ir Bonoje). Didžiausi koncertai – 2004 m. Lietuvos Jaunimo dienose Šiauliuose, 2006 m. “Renkuosi gyvenimą” (Vilniuje).


2006 m. "Gyvai"  išleido 2-ąjį albumą “91”, kuris įrašytas Sankt-Peterburge, kartu su prodiuseriu iš JAV Joey Powersu, dirbusiu su Aerosmith, White Cross, Cyndi Lauper ir kt. 2006 m. vasarą ir rudenį "Gyvai" surengė antrą sėkmingą koncertinį turą po Lietuvą.


Apdovanojimai:
Festivalyje „Sielos 2003” -  „Geriausia žiūrovų grupė", 2004 m. grupės būgnininkas išrinktas geriausiu šio festivalio muzikantu; 2005 m. - vėl “Geriausia žiūrovų grupė”, 2006 m. “Sielos balsas” - Milda (vokalas), “Sielos muzikantas” – Jozuė (būgnai).
2005 m. I vieta Alternatyvios muzikos festivalyje „M. P. Zona”;
IV vieta konkurse „EuroRock ‘05” (Jozuė - geriausias būgnininkas);
II vieta festivalyje „Durys 2005”;
2006 m. Lietuvos Alternatyviosios muzikos apdovanojimuose A.LT -  “Tautos balso” nominacija.