Brainers

Šiauliai jau seniai garsėja kaip Lietuvos alternatyvaus roko miestas. Britų muziką įsimylėjusi ketveriukė „Brainers“ šio įspūdžio tikrai nesugadins. 1996 metais vienoje Šiaulių mokyklų susibūrusi grupė pasižymi kantrybe – pirmojo albumo dainas ji brandino bei koncertuose šlifavo visą dešimtmetį. Užtat 2006-aisiais išleistas pirmasis Brainers albumas „Disco Balls“ mėgstantiems šiuolaikinį roką tapo kone metų įvykiu. Įrašas, kurio suvedimas buvo patikėtas Didžiosios Britanijos specialistams, sulaukė dėmesio – dainos „Superman“ ir „Something New“ tapo roko klubuose šėlstančio „neformatinio“ jaunimo himnais. Lietuvos ir Latvijos roko festivalių senbuviais jau tapę „Brainers“ neslepia savo simpatijų „Oasis“ ir „The Kinks“. Šiauliečių dainos Lietuvos muzikiniam žemėlapiui suteikė naujų spalvų – 2006-aisiais tai buvo bene vienintelis mūsų šalies atlikėjų albumas, prie kurio galima drąsiai lipdyti etiketę britpop.

Disco Balls - C'mon

X
Disco Balls - C'mon

Disco Balls - Disco Balls

X
Disco Balls - Disco Balls

Disco Balls - Superman

X
Disco Balls - Superman

Biografija

Brainers nariai:

 

Paulius (vokalas, gitara, klavišiniai)
Jonas (gitara)
Darius (mušamieji)
Evaldas (bosine gitara)

 

Istorija

 

BRAINERS veiklą pradėjo 1996 metų pabaigoje, kai vienos Šiaulių mokyklos moksleiviai Paulius ir Jonas nutarė įkurti roko grupę. Vėliau prie jų prisijungė Pauliaus brolis Andrius (bosinė gitara), Marius (gitara) ir Darius (mušamieji). Jonas nusprendė groti gitara, Paulius pasirinko vokalą. Kartu jie koncertavo Šiaulių, Kauno, Kretingos ir Vilniaus mokyklose bei klubuose. 1999 metų rudenį grupę paliko keli jos nariai ir Braineriams grėsė daugumos Šiaulių „undergroundo“ grupių likimas...

 

Paulius, likęs vienas Šiauliuose, pradėjo groti gitara. Netrukus jo akiratyje atsirado perspektyvus bosistas Evaldas, kuris, pasak artimų grupės draugų, sėdėjo namie apsivertęs natomis, grojo itin sudėtingas Metallica kompozicijas ir skeptiškai žiūrėjo į Brainers grojamą brit-pop stilių. Paulius visgi prikalbino Evaldą išmėginti savo jėgas kiek kitokio stiliaus grupėje. Jonas ir Darius, atvažiuodavę repetuoti tik savaitgaliais, greit susidraugavo su naujuoju bosistu ir leido Pauliui ne tik dainuoti, bet ir groti gitara. Repeticijos trukdavo ilgai, todėl Brainers tapo neišskiriamais draugais ir jiems nebegrėsė kitų Šiaulių undergroundo grupių likimas.


Taip prasidėjo nesibaigianti Brainers kelionė po Lietuvos klubus, miestus, dideles scenas bei jų užkulisus. 2002 m. pavasarį Bomba Records radijo stotims siūlė Brainers dainą „Aš jaučiu“, bet daugelio jų atsakymas buvo - "neformatas". 2004 m. pabaigoje Brainers dainos „Superman“ ir „Žodžiai“ buvo įtrauktos į Zet Records išleistą rinkinį "Popsas užkniso juodai". 2005 metais Brainers grojo Roko Naktyse, aplankė nemažai Lietuvos klubų, tačiau pagrindinį dėmesį skyrė debiutinio albumo įrašams, kurių  baigiamieji darbai atlikti Londone (kaip ir dera britiškos muzikos atlikėjams). Albumas buvo pristatytas koncertinio turo metu visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

vadyba

Aeromuzika

Tel. +3705 233 4203

info@aeromuzika.lt
www.aeromuzika.lt

 

įrašų kompanija

Zet Records

Linkmenų 25

LT-08217 Vilnius, Lithuania

Tel. +3705 233 4203

info@zetrecords.com

www.zetrecords.com