Autism

Pavadinimu, kuris muzikos fanus skatina itin aktyviai naudotis paieškos sistemomis, AUTISM yra verta dėmesio, tačiau dar neatrasta jėga tarptautinėje post-metal scenoje. 2013 m. lietuvių gitaristo Tomheto sukurtas kaip solinis projektas, AUTISM atskleidžia grupės narių aistrą kinematografiniam pasakojimui jų kūryboje. Grupė sėkmingai išleido tris albumus ir EP Falling Motions. Visi albumai pasakoja savą istoriją: The Crawling Chaos – tai odė H. P. Lovecraftui, o albumas Film Noir paliečia tokias jautrias temas, kaip alkoholizmas ir psichologinis smurtas.

Autism - No Word

X
Autism - No Word

Autism - Tremorous Luminance

X
Autism - Tremorous Luminance

Biografija

Grupės debiutinis EP Falling Motions susideda iš 5 instrumentinių post-rock/metal įrašų, kuriuose galima rasti nuorodų į tokia grupes kaip „If These Trees Could Talk” ir „Russian Circles”. Tačiau būtent vėlesnis albumas The Crawling Chaos (2013) įrodo, jog AUTISM yra ambicingas ir pilnas potencialo projektas. Šis albumas, kuris yra odė H.P. Lovecraftui, davė pradžią įrašams, kurie pasižymėjo jau sunkesniu ir tamsesniu garsu, nuosekliu susirūpinimu siužetais ir vis ambicingesne konceptualia vizija.

2016 m. prie Tomheto prisijungė trys muzikos bendražygiai, su kuriais jis įrašė grupės trečiąjį albumą Film Noir (2017) – tamsų kūrinių rinkinį, nagrinėjantį alkoholizmo, narkotikų, fizinio ir psichologinio smurto temas. Naudodamasi samples iš realių gyvenimo įvykių, grupė sukūrė garso takelį, skirtą parodyti žmonijos ydas, taip skatindami išgirsti žmones, kurie kasdien kenčia dėl įvairių priežasčių.

Išleidę šį albumą AUTISM pradėjo Film Noir turą ir pasirodė didžiausiuose Lietuvos festivaliuose, tokiuose kaip „Devilstone” ir „Kilkim Žaibu”. Nuo tada, grupė pasirodė vienoje scenoje su tokiais atlikėjais, kaip „Rosetta”, „ROSK” ir „Lost in Kiev”.

Ketvirtasis AUTISM albumas Have You Found Peace? – tai, kol kas, brandžiausias grupės darbas, kuriame lengvai sąveikauja proza ir melodija.