Lapkričio dvidešimtosios orkestras

Postmodernistinis nemodernios muzikos ansamblis iš Vilniaus. Išaugęs DIY punk scenoje Orkestras be skrupulų parazituoja ant šiuolaikinės muzikos kūno. Tai mėgėjai, drąsiai traukiantys kortas iš muzikinės Pandoros skrynios. Juos dažnai gali sutikti važiuojančius traukiniu Nr. 666 (Vilnius-Armagedonys), kol Velnias juokiasi, o Dievas užmerkia akis ir tavo plaukai pražyla pernakt.

Biografija

„Lapkričio dvidešimtosios orkestras“ susikūrė 2015 m. Vilniuje. Idėjiniai Orkestro iniciatoriai – gitaristas Kipras ir būgnininkas Andreika. Iš pradžių grupės tikslas buvo perkurti grupių, kuriose grojo Orkestro muzikantai, bei jų draugų grupių pankroko kūrinius visiškai kita stilistika. Vėliau atsirado įdomesnės aranžuotės ir originalūs tekstai. Kaip ir dera klasikiniam orkestrui, vienu metu grupė turėjo savo „dirigentą“ – jam vadovavo Zaicas, atsivedęs čia ir kelis muzikantus iš savo ankstesnės grupės. Ilgainiui dalis pirmosios sudėties muzikantų nubyrėjo, atėjo nauji pūtikai ir paskutiniu laiku Orkestro sudėtis nesikeičia.

Grupė išleido albumus: „Paveikslas, tapytas aliejiniais dažais“ (2019), „Vienoj kasetėj Dr. Green, kitoj kasetėj Bora“ (2021), „Antroji pamaina" (2022).

„Lapkričio dvidešimtosios orkestro“ nariai:

Micius – vokalas, bertuvėlės
Kipras – elektrinė gitara, bosinė gitara
Andreika – būgnai, metalofonas, trikampis
Zbigas – bosinė gitara, ukulelė
Valdemaras – klavišiniai, elektrinė gitara
Gadeikis – tūba, marakos
Titas – trombonas, kastanjetės

Rapolas – trimitas