Jonas Tamulionis

Jono Tamulionio (g. 1949) vardas jau daugelį metų siejamas su keliais jo kūrybos kryptį žyminčiais kelrodžiais: Ispanija, Japonija, gitara, akordeonu ir choru. Jis rašo vokalinius opusus pagal ispanų poetų (José Antonio Garcíos, Tomaso Moraleso, Federico Garcíos Lorcos) eiles, nemažai ispaniškos tematikos kūrinių sukurta į konkursus vykstančių atlikėjų, dažniausiai choristų užsakymu. Virtuoziški, efektingi, linksmi ir dažniausiai labai greiti konkursiniai Tamulionio opusai jau tapę autoriaus vizitine kortele. Antra vertus, polifoninei mąstysenai, kontrasto estetikai ir neoklasicistinėms išraiškos priemonėms ištikimas kompozitorius stengiasi nenukrypti nuo aukso vidurio, jo žodžiais tariant, "nei padauginant sacharino, nei pasmerkiant nesugrojamą ar neišklausomą muziką dūlėti stalčiuje". Jo kūrinių yra išleidusios leidyklos Karthause-Schmüling, Eres Edition, Islas Canarias, Orphée, Santa Barbara Music Publishing, G. Schirmerio leidyklos. Chorinių ir instrumentinių kompozicijų įrašai įtraukti į daugiau nei 50 kompaktinių plokštelių.

Justė Janulytė

Šarkela varnela

X
Šarkela varnela

Drama - Reversiones

X
Drama - Reversiones

Raimondas Sviackevičius. A Farewell to Arms. - Dialogai

X
Raimondas Sviackevičius. A Farewell to Arms. - Dialogai

Biografija

Jonas Tamulionis (g. 1949) 1970 m. baigė Vilniaus pedagoginio instituto muzikos fakultetą, 1976 m. - Lietuvos muzikos akademijos prof. Eduardo Balsio kompozicijos klasę. 1979-1984 m. dirbo Lietuvos kompozitorių sąjungos Valdybos atsakinguoju sekretoriumi, 1984-1989 m. - pirmuoju sekretoriumi. Šiuo metu - Lietuvos muzikos akademijos docentas, yra parengęs kompiuterinės notografijos kursą. 2011 m. kompozitorius pelnė Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

Įvairiuose konkursuose Jono Tamulionio kūriniai pelnė jau per 40 apdovanojimų: Šveicarijos chorų asociacijos prizai už kūrinius "Im letzten Strahle der Garten liegt" ir "Dass wir einmal fröhlich waren" (1993), specialus žiuri prizas Italijoje už Dešimt etiudų akordeonui (1995), pirmosios premijos Las Palmas de Gran Canaria (Ispanija) chorinių kūrinių konkurse už "Canciones de la Tierra" (1995) bei "Oda al Atlantico" ir "Los Juegos" (1997), Stasio Šimkaus konkurso premijos už kūrinius "Šarkela varnela" (1984), "Kupolio kupolėlio" (1987), "Skaičiuotės" (1990), "Ant kranto" (1992), "Trys lietuvių liaudies dainos" (1994), "Jūra" (1995), "Dvi alegorijos su paukščiu" (1997), apie dvidešimt prizų už kūrinius vaikams ir kt.

Jonas Tamulionis - ypač produktyvus kompozitorius, jo darbų sąraše daugiau nei 300 opusų, tarp kurių ypatingą vietą užima kūriniai gitarai, akordeonui ir chorui. Jono Tamulionio muzikiniam mąstymui būdingas lineariškumas, polifoniškumas, neoklasicistinės išraiškos priemonės. Kompozitorius siekia organiškos lietuvių liaudies muzikos ir šiuolaikinių kūrybos principų sintezės.