Žalvarinis

„Žalvarinis” – žymiausia Lietuvos folk roko grupė. Aštrūs gitariniai rifai, roko pulsavimas, folkloras, jo interpretacijos ir šiuolaikinių muzikos stilių sintezė, visa tai - „Žalvarinis”. Lietuviškos dainų tradicijos, ugningumas ir šiuolaikinės ne tik roko, bet ir bliuzo bei world muzikos įtakos sukuria nepamirštamą, galingą sprogstamąjį muzikinį mišinį. Grupė susikūrė 2001 metais. Nuo pat susikūrimo, grupės siela – Robertas Semeniukas yra aranžuotojas, kompozitorius, idėjinis grupės lyderis, formuojantis muzikinį kolektyvo veidą. Grupės energija ir rokenrolinis, bliuzinis groove‘as  įsuka, išjudina visus. Todėl nenuostabu, kad grupė pasirodo įvairiuose roko, folkroko muzikos festivaliuose ne tik Lietuvoje, Latvijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, gastroliavo Jungtinėse Amerikos valstijose, Kinijoje. Žalvarinis nevengia eksperimentuoti, bendradarbiauti su garsiausiais roko, džiazo, folk profesionalais, žinomiausiais Lietuvos atlikėjais, o 2014 metais grupė sudrebino net Pasaulio Lietuvių Dainų šventę, kai savo dainas atliko kartu su jungtiniu Dainų šventės dalyvių choru. Per septyniolika gyvavimo metų įrašyta šeši muzikos albumai. Koncertai Nepriklausomybės dienos minėjimuose Lietuvoje ir užsienyje. Grupės muzika skamba filmų garso takeliuose, radijo stotyse, televizijoje, taip pat yra įtraukta į abiturientų muzikos egzamino klausimyną.

Sūnus ft. M. Mikutavičius

X
Sūnus ft. M. Mikutavičius

Mūsų naktys

X
Mūsų naktys

Kadujo

X
Kadujo

O kur josim

X
O kur josim

Einam Tolyn

X
Einam Tolyn

Biografija

„Žalvarinis" – ekspresyvi folkroko grupė iš Vilniaus, vienas žymiausių modernizuoto folkloro kolektyvų Baltijos šalyse, susikūręs 2001 m. Grupės įkūrėjas, vadovas bei muzikos autorius – Robertas Semeniukas. „Žalvarinis" – archajiško folkloro, jo interpretacijų ir šiuolaikinių muzikos stilių, nuo bliuzo iki roko ar world muzikos, sintezė. Derinant liaudies kūrybą su šių laikų muzika, išgaunamas kontrastingas ir išskirtinis skambesys. Kuriant ir aranžuojant dainas, muzikantus įkvepia tokios grupės ir atlikėjai kaip „Led Zeppelin", „Guns’n’Roses", „AC/DC", „Pink Floyd", „Deep Purple", „RHCP", „Dead Can Dance", „Ilgi", „Värttinä", Philip Glass, Miles Davis, Frank Zappa, Zakir Hussain, Joe Satriani, Tony Levin, Steve Vai, Jeff Beck ir daug kitų. Per 15 savo gyvavimo  metų „Žalvarinis" įrašė 5 albumus.
Grupė koncertuoja didžiuosiuose Lietuvos ir Europos folkroko, roko, folkloro, pasaulio muzikos festivaliuose: The Henley Festival (UK), Kraina Mryi (Ukraina), Regioo (Estija), Livas ciems, Baltijas saule, Tele2 Baltic Beach Party (Latvija), Dozens of Europe (Austrija), Vilniaus dienos Gdanske (Lenkija), Jūros šventė, Mėnuo Juodaragis, Roko naktys, Baltijos garsas, Margos pievos, Kilkim Žaibu, Be2Gether, 1000km Rally, tarptautiniame Harley Davidson suvažiavime, Karklės festivalyje ir daugelyje kitų renginių, miestų šventėse ir t.t.
2014 m. „Žalvarinis" dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventės atidarymo bei Dainų dienos koncertuose, kuriuose grupės dainas kartu atliko ir Dainų šventės dalyvių chorai. 2015-aisiais grupė buvo išvykusi gastrolėms į JAV bei buvo pakviesta groti viename prestižiškiausių Anglijos festivalių „The Henley Festival“.
„Žalvarinis" dalijosi scena su grupėmis „Gipsy Kings", „Bi-2", „The Hobos", „Alphaville", „Zdob si Zdub", „Groove Armada", „Fools Garden", „Metsatoll", „Skyforger", „BIX", „Skamp", „ŽAS", „G&G Sindikatas", „Happyendless", su Tricky, Andriumi Mamontovu, Marijumi Mikutavičiumi ir kt. Kaip lietuviškumo simbolis grupė „Žalvarinis" groja koncertuose Baltijos keliui atminti, Nepriklausomybės minėjimo šventėse Lietuvoje ir užsienyje, Lietuvos ambasadose užsienio šalyse. „Žalvarinio" muzika yra panaudota dokumentinių filmų garso takeliuose, skamba įvairiose radijo stotyse, taip pat yra įtraukta į abiturientų muzikos egzamino klausimyną.
Grupė bendradarbiauja su profesionaliais džiazo, roko muzikantais, populiariais Lietuvos dainininkais ir grupėmis, dalyvauja bendruose TV projektuose.

Svarbiausi įvykiai:
2002 m. „Žalvarinis" nusifilmavo Austrijos kino studijos filme apie Lietuvą.
2004 m. Lietuvos Nacionalinėje televizijoje (LRT) gautas „Geriausio metų atradimo" apdovanojimas. 
2004 m. Kalėdinis labdaros koncertas „Angelai žmonėms", Siemens arena, Vilnius.
2004 m. Sukurtas himnas „Ant kalno mūrai" oro balionų šventei „Gubernija Cup 2004", kuri vyko Šiauliuose.
2005 m. Latvijos nacionalinėje televizijoje Rygoje nufilmuotas klipas populiariausiai grupės dainai „Alaus alaus".
2005 m. „Žalvarinis" – „Geriausia folkroko grupė“. Apdovanojimas už nuopelnus 2004-aisiais metais alternatyvios muzikos festivalyje „Velnių malūnas". 
2005 m. LRT eteryje pristatyta akustinė programa. 
2006 m. „Žalvarinis" – „Metų etno grupė" Alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A.LT 2005".
2006 m. Pasirodymas teatralizuotame kalėdinės eglutės įžiebime Katedros aikštėje, Vilniuje, Vytauto V. Landsbergio spektaklyje „Gedimino sapnas“. 
2007 m. Krepšinio komandos „Žalgiris” sezono atidarymas Sporto halėje, Kaune. 
2008 m. Sukurta daina „Stinta pukis” pirmiesiems Lietuvos kino apdovanojimams ”Sidabrinė gervė”.
2009 m. Išleista knyga „Du broleliu” su grupių "Žalvarinis" ir „Atalyja" dainų karaoke versijomis.
2009 m. Pasirodymas Vilniaus Vingio parke fejerverkų festivalyje „Vilniaus fejerija 2009”. 
2010 m. Grupei eksperimentuojant ir ieškant naujo skambesio dienos šviesą išvydo akustinė grupės programa „Žalvarinis kitaip". 
2012 m. Įrašytas singlas „Sūnus” kartu su Lietuvos scenos žvaigžde Marijumi Mikutavičiumi. Įrašuose talkino ir žymus džiazo kontrabosininkas Vytis Nivinskas.
2012 m. Grupė nominuota „T.Ė.T.Ė." muzikiniuose apdovanojimuose.
2012 m. Minint 150-ąsias Maironio gimimo metines, grupė įrašo dainą „Negęsta akys” pagal poeto eiles „Užmigo žemė”.
2013 m. Įrašytas singlas „Alum lijo”. Įrašyti kūrinį padėjo žymūs džiazo instrumentalistai: Liutauras Janušaitis – saksofonas, Jievaras Jasinskis – trombonas, Laurynas Lapė – trimitas.
2013 m. Pasirodymas Lietuvos muzikos asociacijos apdovanojimuose „M.A.M.A.” Žalgirio arenoje, Kaune.
2013 m. Pristatyta nauja programa radijo stotyje „Lietus".
2013 m. Surengtas vienas didžiausių grupės solinių koncertų Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. 
2014 m. Išleistas koncertinis gyvo garso albumas „Gyvas".
2014 m. „Žalvarinis" dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventės atidarymo bei Dainų dienos koncertuose, kuriuose grupės dainas kartu atliko ir Dainų šventės dalyvių chorai.
2015 m. Lietuvos muzikos asociacijos apdovanojimuose „M.A.M.A.” Žalvarinis pretendavo gauti geriausios metų roko grupės nominaciją.
2015 m. Grupė buvo išvykusi gastrolėms į JAV.
2015 m. „Žalvarinis" buvo pakviestas groti viename prestižiškiausių Anglijos festivalių „The Henley Festival".
2016 m. Įrašytas penktas grupės albumas „Teka“.
Prie gausios grupės veiklos prisidėjo ir koncertai Lietuvos kariams. Vienas įsimintiniausių renginių – dalyvavimas karinių pratybų uždarymo šventėje „Amber Hope" 2007 m. Klaipėdoje.

Robertas Semeniukas

Tel.: +370 688 40785

[email protected]

„Žalvarinis“ (2001), “Žalio vario” (2005), „Folk‘n Rock“ (2008), “Gyvas” (2014), „Teka“ (2016), „Einam Tolyn“ (2018).