Liberte

6 muzikantų kolektyvą subūrusi Anna Babuškina stebina ne tik švelniu jaukumu gaubiančiomis folkloro interpretacijomis, bet ir panašios atmosferos autorinėmis dainomis. Grupės pavadinimas „Liberte“ puikiai nusako muzikantų idėjas - groti ir improvizuoti laisvai, sklandžiai, novatoriškai. Kerinčio lygaus balso vilnyse plaukiantys pasteliniai kanklių, alto, smuikų, fleitų sąskambiai ir bosinė gitara bei perkusija „Liberte“ muzikai suteikia ypatingo savitumo ir natūralumo. 2010 metais pasirodė debiutinis ansamblio albumas "Jau aušt aušružė". Grupė mielai dalyvauja įvairiuose festivaliuose, kuriuos nuolat pažymima kaip viena įdomiausių atlikėjų.

Ugnius Liogė

Jau aušt aušružė - Pajūrėly pamarėly

X
Jau aušt aušružė - Pajūrėly pamarėly

Jau aušt aušružė - Jau aušt aušružė

X
Jau aušt aušružė - Jau aušt aušružė

Biografija

2002 m. pasirodžiusiame žymiame populiarizuotos muzikos rinkinyje "Folkšokas" dėmesį patraukė įdomi lietuvių liaudies dainos "Buva kiškelis" interpretacija. Jos autorė Anna Babuškina tuo metu buvo Vilniaus Konservatorijos studentė. Šį kūrinį pastebėjęs kino režisierius Ruslanas Korostenskis pasiūlė Annai parašyti muziką jo filmui "Tavo širdies šiluma". Pagrindine šio filmo garso takelio tema tapusi daina "Miegužio noriu" (iš Liudviko Rėzos dainų rinkinio) kartu buvo ir grupės "Liberte" pradžia.

 

6 muzikantų kolektyvą subūrusi Anna Babuškina stebina ne tik švelniu jaukumu gaubiančiomis folkloro interpretacijomis, bet ir panašios atmosferos autorinėmis dainomis. Grupės pavadinimas "Liberte" puikiai nusako muzikantų idėjas - groti ir improvizuoti laisvai, sklandžiai, novatoriškai. Kerinčio lygaus balso vilnyse plaukiantys pasteliniai kanklių, alto, smuikų, fleitų sąskambiai ir bosinės gitaros bei perkusijos ritmika "Liberte" muzikai suteikia ypatingo savitumo ir natūralumo. Kaip ir tarmiškai dainuojamose dainose vos girdimas, žavus Annos akcentas.

 

Grupė mielai dalyvauja įvairiuose festivaliuose. "Liberte" buvo pažymėti kaip vieni įdomiausių Lietuvoje vykusiuose šiuoklaikinės muzikos renginiuose - "Suklegos", "Mėnuo Juodaragis", "Vilko valanda", "Skara" ir kituose. 2010 metais pasirodė debiutinis albumas "Jau aušt aušružė".

 

© Ugnius Liogė