Laiminguo

Muzikinis  folkloro projektas „Laiminguo“ užgimė 2013 metais kaip seserų – Agotos ir Dorotės Zdanavičiūčių - duetas. Seserys muzikuojančios jau nuo mažumės ir aktyviai koncertuojančios su grupe SEN SVAJA, nusprendė sukurti muzikinį duetą, kuris labiau būtų orientuotas į gyvosios archeologijos ir istorijos festivalius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Šio dueto muzikinę programą sudaro ne tik lietuvių liaudies dainų ir sutartinių savitas pateikimas, bet ir kitų tautų tradicinė muzika ir jų jungimas su lietuviškuoju folkloru. 

Muzikinės kompozicijos atliekamos dviem balsais, būgnu, kanklėmis, kai kur naudojamas ir dambrelis.  „Laiminguo“ yra pasirodęs tiek Lietuvoje tiek užsienyje: Lenkijos eksperimentinės archeologijos festivalyje „Biskupin“, Norvegijos vikingų turgelių (Viking markets) metu, Čekijoje ir Vengrijoje muzikos festivaliuose. Taip pat bendradarbiaujama su skirtingų tautų šamanais, muzika gyvai skamba įvairių ritualų metu. Nors dauguma kompozicijų yra gana ramios ir turinčios meditacinį poveikį, tačiau galima išgirsti ir gyvesnių bei energingesnių kūrinių. Šia sudėtimi, 2016 metai seserys išleido debiutinį albumą „Laiminguo“.

Laiminguo – tai laimės linkėjimo forma. Muzikantės tikėdamos tradicinės muzikos tyrumu ją atlikdamos klausytojams savaime linki laimės. 

Algirdas Klova

Anoj pusėj lauko

X
Anoj pusėj lauko

Ūsi ūsi

X
Ūsi ūsi