Kamanių šilelis

„Kamanių šilelis“ - tai du jauni ir talentingi atlikėjai, Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas, ieškantys savęs įvairių tautų muzikoje, lietuviškame folklore, šiaurės ir pietų skambėjime bei žodžio subtilume. Jungdami įvairius stilius jie debiutavo kaip dainuojamosios poezijos atlikėjai, tačiau iš karto išsiskyrė itin melodinga ir kūrybiška muzika bei pačių sukurtais instrumentais, jei taip galima pavadinti pjūklus, stalčius, varpus ir vandenį. Kamilė ir Mantas žavi nuoširdumu, užkrečia jaunatviška ir džiugia energija, netelpa į jokių muzikinių žanrų rėmus ir toliau eksperimentuoja. 2014 metais atlikėjai išleido savo debiutinį albumą „Viskasteka“.

Ugnius Liogė       

Viskasteka - Žuvų šukelėm

X
Viskasteka - Žuvų šukelėm

Viskasteka - Kol mano tėveliai

X
Viskasteka - Kol mano tėveliai

Viskasteka - Lygumos

X
Viskasteka - Lygumos

Biografija

Indie, neo, eksperimentinio folko grupė Kamanių šilelis yra viena originaliausių gupių dabartinėje lietuviškos muzikos scenoje. Duetą sudaro du multiinstrumentalistai: Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas. Kurdami savo muziką jie semiasi įkvėpimo tiek iš lietuviškos liaudies muzikos, tiek iš pasaulinio folkloro ir visą tai sumaišo su indie, eksperimentiniais garsais, ar tiesiog vandens teškėjimu.

Didgeridoo, dambrelis, melodika, kazoo, berimbau, ukulele, sitara –  tai tik keletas instrumentų, kuriuos Kamanių Šilelis naudoja savo kerinčiai muzikai atlikti.

Vienas muzikos kritikas yra pasakęs, kad Kamanių šilelis yra būtent ta grupė, kurią turėtume parodyti užsienio klausytojams, ieškantiems unikalios lietuviškos muzikos. Grupė dainuoja tik lietuviškai, tačiau jų hipnotizuojantys tekstai ir muzikos garsai yra suprantami net ir nemokantiems šios kalbos.

2014 metais grupė išleido debiutinį albumą „Viskas teka“, o 2017 – antrąjį, pavadinimu „Namai“.

Antrasis grupės „Kamanių šilelis” albumas „Namai” – tarsi filosofinė ir muzikinė kelionė, savotiška pastarųjų dvejų metų grupės retrospektyva. Jame vyrauja brandesnės mintys ir temos, muzika kuriama kryptingiau nei pirmajame albume „Viskas teka”, atrandant savitą estetiką bei vėlei atsigręžiant į lietuvišką tradiciją. „Kamanių šilelis” toliau grynina savo stilių ir pateikia dainas viską vienijančiame filosofiniame kontekste, kuris aprėpia namų tematiką.

Šiame muzikiniame albume tarsi keliamas klausimas – kas šiandien yra namai? Ar namais turime vadinti fizinę vietą, vietovę, gimtą šalį, o gal tai yra vidinė būsena? Kur mūsų namai? Kur telkiasi mano, kaip lietuvio pasaulis? Tai ne tik individualaus, bet ir lietuviško identiteto paieška.

Dainose – Kamilės Gudmonaitės, poeto Donaldo Kajoko ir lietuvių liaudies tekstai, apipinti šiuolaikiniais indie motyvais bei tradiciniais lietuvių ir kitų kultūrų instrumentais – dambreliais, sitara, didgeridoo. 

Agnė Šlivinskaitė

info@damngood.lt

kamanems@gmail.com

+37062162222