Indrė Jurgelevičiūtė

Talentinga kanklininkė ir dainininkė, kurios muzikoje itin harmoningai dera gimtinės tradicijos ir įvairių pasaulio kultūrų garsynas bei šiuolaikiniai stiliai. Indrė nuo vaikystės augo su kanklėmis rankose, todėl jos prisilietimas prie stygų natūraliai švelnus, skoningas, nuoširdus ir kone gamtiškas. Indrės muzikai būdingas ramus lietuviško folkloro minimalizmas bei kūrybiška improvizacija atvėrė galimybes daugeliui sėkmingų tarptautinių projektų, tarp kurių pripažinimo sulaukusi world music grupė „Merope“, bendradarbiavimas su afrikiečių etnomuzikantais „MaLituanie“ bei „Solo & Indrė“. Įvairiapusių gebėjimų atlikėją taip pat dažnai išvysime koncertuojant džiazo, klasikinės, chorinės, šiuolaikinės ar alternatyvios muzikos festivaliuose, solidžių kolektyvų gretose, naujų sumanymų verpetuose.

Ugnius Liogė

Damma-Gervė

X
Damma-Gervė

Sodai

X
Sodai

Undinė

X
Undinė

Dabile

X
Dabile

Biografija

Indrė Jurgelevičiūtė baigė džiazo vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijavo Roterdamo konservatorijos World Music katedroje. Belgijoje su muzikantais iš 5 skirtingų šalių subūrė kolektyvą Merope, kuris surengė koncertinius turnė Europoje ir Meksikoje bei įrašė du gamtinės tematikos albumus 9 Days (2012) ir Amaranthine (2015). Belgijoje Indrė taip pat kuria menų platformoje Granvat ir alternatyvaus džiazo projekte Book of Air: Fieldtone.

Lietuviškų kanklių ir afrikiečių tradicinės muzikos sąskambiai subtiliai suderėjo bendruose projektuose su žymiu Malio muzikantu Baba Sissoko („MaLituanie“) ir Senegalo koros meistru Solo Cissokho. Pastarasis duetas „Solo & Indrė“ 2015 metais sulaukė įspūdingo pripažinimo - pelnė pirmąją vietą garsiame tarptautiniame konkurse World Music Network Battle of the Bands.

Indrės muzika ir dainos kalba apie žmogaus jungtį su gamta, kasdienybėje atrandamą apeiginę magiją, jos dovanoja klausytojui švelnią melancholiją ir ramų būties džiaugsmą. Savita ir jautri šių emocijų išraiška per stebuklingai skambančias Indrės kanklių stygas iš naujo atskleidžia gilias prasmes, artimas viso pasaulio kultūroms.

Ugnius Liogė