Gintas K

Devyniasdešimtaisiais Gintas K buvo žinomas kaip legendinės industrinės muzikos grupės „Modus“, iki šiol stebinančios savo įrašų kokybe ir drąsiu eksperimentavimu, įkūrėjas ir pagrindinis narys. Vėliau, kai „Modus“ tapo praktiškai vieno žmogaus projektu, Gintas K perėjo prie solo eksperimentų, psichoakustinių manipuliacijų, grynų dažnių, triukšmų ir minimalistinių ritmų srityse. Jo konceptualūs ir kantraus klausymosi reikalaujantys audio darbai leidžiami užsienio įrašų kompanijose, o atskiros kompozicijos įtraukiamos į tarptautinius eksperimentinės muzikos ir garso meno kolektyvinius projektus. Gintas K dažnai dalyvauja svarbiuose Lietuvos elektroninės muzikos ir šiuolaikinio meno renginiuose, taip pat ir tokiuose esminiuose tarptautiniuose festivaliuose kaip „Transmediale“.

Jurij Dobriakov

Message in a Bottle - Message in a Bottle

X
Message in a Bottle - Message in a Bottle

Lithuanian Sound Art - Blind Man Tale 2

X
Lithuanian Sound Art - Blind Man Tale 2

Lovely Banalities - Lovely Banalities

X
Lovely Banalities - Lovely Banalities

titled# - titled#14

X
titled# - titled#14

Lengvai - Kūlgrinda

X
Lengvai - Kūlgrinda

Godo medituoja

X
Godo medituoja

13 Tracks - ką aš žinau

X
13 Tracks - ką aš žinau

Biografija

Gintas K (Gintas Kraptavičius) baigė J. Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą (1988) ir Lietuvos muzikos akademijos Klaipėdos fakultetą (1993). Nuo 1997 iki 2000 m. dirbo radijo stotyje "Kapsai" laidos "Keliai ir klystkeliai" vedėju. Šiuo metu dėsto Marijampolės muzikos mokykloje ir Marijampolės kolegijoje.

Nuo 1994 m. Gintas K - aktyvus Lietuvos eksperimentinės muzikos ir garso meno scenos dalyvis. Kūryboje naudoja skaitmeninius garsus, grynuosius tonus, triukšmą, mikrogarsus, atlieka įvairias su garsu susijusias akcijas, audiovizualinius performansus, kuria garso instaliacijas ir muziką filmams. Ginto K garso darbai publikuoti daugelio leidybinių firmų, pristatyti įvairiuose tarptautiniuose elektroninės ir eksperimentinės muzikos festivaliuose, naujųjų medijų meno parodose, radijo laidose ir žurnaluose, skirtuose garso menui ir šiuolaikinei muzikai.