Donis

Unikalus lietuviškas post-folklorinės muzikos projektas iš Klaipėdos, kurį įkūrė talentingas multiinstrumentininkas Donatas Bielkauskas. Šioje muzikoje itin savitai dera senasis baltiškas folkloras ir šiuolaikinės muzikos aranžuotės. Donio muzika gili, subtiliai išlaikyto ir didingo skambesio. Kūrėjas pasižymi polinkiu eksperimentuoti, vis gausėjantį gerbėjų būrį yra stebinęs pirmykščio ambient garso albumais („Baltos Juodos Klajos“, 2002, „Švilpiai“, 2003, „Vacuum“, 2004), konceptualiais avangardiniais projektais „D.N.S.“ ir „Wejdas“, bendradarbiavimu su apeiginio folkloro grupe „Kūlgrinda“ („Sotvaras“, 2003). Iškiliausiu Donio darbu tapo karinio-istorinio folkloro motyvais paremtas albumas „Bite lingo“ (2006), įrašytas su dainininke Rasa Serra ir ansambliu „Kuršių ainiai“. 2007-aisiais pasirodė įsivaizduojamą Antikos dvasią perteikiantis CD „Alexandreia“, o 2010-asiais karinės-istorinės tematikos tęsinys – CD „Kas tave šaukia...“. Originali ir įvairialypė Donio muzika skamba lietuvių režisierių teatro spektakliuose ir kino filmuose, ji gyvai pristatyta daugelyje alternatyvių festivalių, meno galerijose ir tarptautiniuose kultūros renginiuose.

Ugnius Liogė

Bars bars - Mergyte mano mylima

X
Bars bars - Mergyte mano mylima

Bars bars - Močiute, širdele

X
Bars bars - Močiute, širdele

Bars bars - Skrenda sakalas

X
Bars bars - Skrenda sakalas

Bars bars - Vidur lauko

X
Bars bars - Vidur lauko

Bite lingo - Bite lingo

X
Bite lingo - Bite lingo

Bite lingo - Oi tu varna

X
Bite lingo - Oi tu varna

Bite lingo - Tai gražiai gieda lakštingalėlė

X
Bite lingo - Tai gražiai gieda lakštingalėlė

Biografija

Unikalus lietuviškas post-folklorinės muzikos projektas iš Klaipėdos, kurį įkūrė talentingas multiinstrumentininkas Donatas Bielkauskas. Šioje muzikoje itin savitai dera senasis baltiškas folkloras ir šiuolaikinės muzikos aranžuotės, apipintos autentiškų liaudies instrumentų melodijomis ir grakščia elektroninių garsų architektūra. Atrodytų, pati Lietuvos pajūrio dvasia randa atgarsį Donio kūrybos estetikoje - jo muzika visuomet gili, subtiliai išlaikyto ir didingo skambesio, kurį gyvais burtais paverčia romus etninių dermių prakilnumas ir šiluma.

Pradėjęs savo projektą 1994 metais, Donis pirmąjį albumą "Deinaina" įrašė 1998-aisiais. Kūrėjas mielai eksperimentuoja ir vis gausėjantį gerbėjų būrį stebino pirmykščio ambient garso klodais CD albumuose "Baltos Juodos Klajos" (2002), "Švilpiai" (2003), "Vacuum" (2004), konceptualiais avangardiniais projektais D.N.S. ir Wejdas. Bendradarbiaujant su apeiginio folkloro grupe "Kūlgrinda", gimė vienas įdomiausių kūrinių, žiemos Saulėgrįžos metui skirta kompaktinė plokštelė "Sotvaras" (2003).

Iškiliausiu Donio darbu tapo karinio-istorinio folkloro motyvais paremtas albumas "Bite lingo", įrašytas su Rasa Serra ir ansambliu "Kuršių ainiai". 2006 m. išleistas CD buvo pripažintas vienu vertingiausių nacionalinės scenos produktų. Albumo dainos "Bite lingo" ir "An krantelio akmenėlis" garsino lietuvišką tradiciją keliuose solidžiuose modernaus folkloro rinkiniuose, žavėdamos klausytojus skaidriu skambesiu ir sakralinei muzikai artimu pojūčiu. 2007-aisiais pasirodė įsivaizduojamą Antikos dvasią perteikiantis CD "Alexandreia", o 2010-asiais karinės-istorinės tematikos tęsinys – CD "Kas tave šaukia...".

Originali ir įvairialypė Donio muzika skamba lietuvių režisierių teatro spektakliuose ir kino filmuose, ji pristatyta daugelyje alternatyvių festivalių, meno galerijose ir tarptautiniuose kultūros renginiuose.

© Ugnius Liogė

[email protected]

 

vadyba:

Gediminas „Skrandis“ Banaitis

mob: +370 680 92630

[email protected]

 

įrašų kompanijos

Autarkeia
P.d.  352
LT-03012 Vilnius
Tel.: +370 610 61294
[email protected]

 

Dangus c/o Ugnius Liogė
PO Box 3058
LT-01010 Vilnius
[email protected]
www.dangus.net