Gediminas Dapkevičius

Gedimino Dapkevičiaus ezoterinė elektroakustinė muzika yra persmelkta New Age pan-etninio dvasingumo, šiek tiek primenančio tokius muzikinius projektus kaip „Enigma“ ar Vangelis. Meditacinės Rytų giesmės sąveikauja su baltiškąja mitologija ir džiazo harmonijų nuotrupom, o viską į viena susieja minimalistinės neoklasikinės struktūros, atgaivinančios atmintyje „Dead Can Dance“ skambesį, tiesą, kiek mažiau daugiasluoksnį, atmosferišką ir minorinį. Iš daugumos vakarietiškų new age projektų Dapkevičių išskiria neapsimestinis domėjimasis ne tik jo tyrinėjamų muzikinių tradicijų forma, bet ir turiniu. Jo kūrybinė filosofija yra holistinė, randanti išraišką tikėjime, kad muzika atveria kelią į mitologijoje ir universaliuose kosmoso dėsniuose paslėptą išmintį. Tad neatsitiktinai jo įkurtas holistinės muzikos ansamblis vadinasi „Vartai“. 

Jurij Dobriakov

Vizijų simfonija Žaltys - Piramidė

X
Vizijų simfonija Žaltys - Piramidė

Vizijų simfonija Žaltys - Vartai

X
Vizijų simfonija Žaltys - Vartai

Indraja vejasi Saulę - Medis

X
Indraja vejasi Saulę - Medis

Biografija

Gediminas Dapkevičius gimė 1958 m. Šiaulių mieste. Akademinį muzikinį išsilavinimą įgijo  Valstybinės Konservatorijos Klaipėdos Menų Fakultete, kur studijavo kompoziciją pas kompozitorių prof. Eduardą Balsį.

1981 m. Gediminas Dapkevičius kartu su Gintaru Kizevičiumi Klaipėdoje įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje eksperimentinės elektroninės muzikos grupių „Solaris“. Kūrė muziką teatrui, nekomerciniams filmams.

Naujų muzikinių horizontų ieškojimas paskatino Gediminą Dapkevičių susidomėti džiazu. 1986-88 m. jis koncertavo su Lietuvos džiazo meistrais Neda Malūnavičiūte, Vytautu Pilibavičium ir Aurelijum Ščiuka, 1995 m. su grupe „Saulė ir Žuvys“ dalyvavo tarptautiniame džiazo festivalyje „Vilnius Jazz 95“.

Dvasinių ieškojimų praktikos, meditacija prapletė Gedimino Dapkevičiaus muzikos suvokimo ribas. 1996 ir 2000 metais buvo išleisti meditacinės muzikos projektai „Drugelis Angelas“ ir „Debesų Piemuo“.

1996 m., Šiauliuose, Gediminas Dapkevičius įkūrė holistinės muzikos klubą “Vartai”. Klubas kasmet ruošia įvairius meninius projektus ir organizuoja tarptautinį holistinio meno festivalį “Oras”.

Bendradarbiaudamas su Holistiniu Judėjimo Teatru „S“, Gediminas Dapkevičius sukūrė mitologiniais motyvais pagrįstus muzikinius veiksmus - „Indraja vejasi saulę“ (2002 m.), „Yaxkin“ (2002 m.), „Vienaragio sapnai“ (2003 m.) ir „Melsvosios ugnies paukštė“ (2004 m.).

2006 m. Dapkevičius sukūrė vizijų simfoniją „Žaltys“ sopranui, berniukų chorui, simfoniniam orkestrui ir elektroniniams instrumentams.

Nuo 1996 m. Gediminas Dapkevičius dėsto kursą “Improvizacija ir kūryba” Šiaulių universitete.