Kęstutis Vaiginis

Meistriškas ir brandus jaunesniosios kartos džiazmenas – saksofonininkas, kompozitorius, grupių lyderis. Sopraninį ir tenorinį saksofonus, taip pat fleitą pučiantis muzikas išsiskiria skaidriu kontroliuojamu skambesiu, lyriškumu ir emocionalumu. Kęstutis Vaiginis džiazą pradėjo groti 1999 metais ir labai sparčiai įsitvirtino Lietuvos džiazo scenoje, pasirodydamas tiek su savo kartos, tiek su patyrusiais džiazo meistrais. Saksofonininkas taip pat muzikavo ne viename tarptautiniame projekte. Meistriškumą šlifavęs Olandijoje, Vaiginis ten subūrė ne vieną tarptautinę grupę, komponavo joms (SiBuLi kvartetas, Kęstučio Vaiginio kvartetas). Saksofonininkas groja originalias kompozicijas, kurioms būdingi nacionalinio kolorito, moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiškos priemonių deriniai.

Jūratė Kučinskaitė

 

Kęstučio Vaiginio kvartetas - Gipsy

X
Kęstučio Vaiginio kvartetas - Gipsy

Jazz Pictures - Mercy Street

X
Jazz Pictures - Mercy Street

Kęstutis Vaiginis & Fabrizio Brusca - Rays

X
Kęstutis Vaiginis & Fabrizio Brusca - Rays

Biografija

Kęstutis Vaiginis (g. 1978) - jaunosios kartos saksofonininkas, išsiskiriantis skaidriu skambesiu, lyriškumu ir emocionalumu, grojantis ir klasiką, ir džiazą, taip pat komponuojantis. Jo kompozicijoms būdingi nacionalinio kolorito, moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiškos priemonių deriniai.

 

Kęstutis Vaiginis mokėsi Vilniaus konservatorijoje, magistro laipsniu baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (Petro Vyšniausko klasę). Dar studijuodamas Lietuvoje vadovavo Muzikos ir teatro akademijos saksofonų kvartetui "Differences". Nuo 2003 m. studijuoja Šiaurės Olandijos konservatorijoje.


Saksofonininkas buvo gerai įvertintas ne viename konkurse - 1995 ir 1997 m. nugalėjo Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkursuose, 2000 m. tapo tarptautinio saksofonininkų konkurso "Brilliant Note" Latvijoje diplomantu klasikos grupėje, 2001 m. pelnė antrąją vietą tarptautiniame improvizacijos konkurse "Rudens akvarelė" Klaipėdoje, 2005 m. - trečiąją vietą džiazo festivalio "Leiden Swingt!" konkurse Olandijoje.


Nuo 1999 m., kai pradėjo groti džiazą su brolio Ugniaus Vaiginio diksilendu, Kęstutis Vaiginis yra aktyvus Lietuvos džiazo scenos dalyvis. Jis grojo su grupėmis "Jazz Pictures", "Guerilla Jazz.lt", Vytauto Labučio projekte "Orkestretto", su Artūru Anusausku, Linu Rimša, Vladimiru Kaplanu, Dainiumi Pulausku, Eugenijumi Kanevičiumi, Dariumi Rudžiu, Arvydu Jofe. Saksofonininkas taip pat muzikavo ne viename tarptautiniame projekte: trio su Barbara Dennerlein ir Danieliu Messina, festivaliniame projekte su minėtais muzikantais ir gitaristu Hernanu Romero, yra grojęs su šveicarų bosininku Herbie Kopfu, amerikiečių pianistu Davidu Berkmanu, olandų trimitininke Saskia Laroo, amerikiečių būgnininku Ralphu Petersonu, bendradarbiavo su ispanų gitaristo Alvaro Nevado kvartetu. Su įvairiais kolektyvais dalyvavo džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, tarp jų - "Alicante Jazz 2005" Ispanijoje.


Pastaruoju metu mokydamasis Olandijoje, Kęstutis Vaiginis daugiausia muzikuoja tarptautinėse grupėse: "SiBuLi" kvartete (su italų gitaristu Leonardo Grimaudo, italų bosistu Fulvio Buccafusco ir bulgarų būgnininku Atanas Popov), tarptautiname saksofonų kvartete "Differences", Kęstučio Vaiginio kvartete (su Indonezijos pianistu Ramadhani Syah, Korėjos bosistu Chul Hoon Lee ir italų būgnininku Flavio Li Vigni). Be to, saksofonininkas muzikuoja ir su lietuvišku ansambliu, kuriame groja Eugenijus Kanevičius, Darius Rudis, Dainus Pulauskas. Visos minėtos grupės atlieka originalias Kęstučio Vaiginio kompozicijas.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Gipsy Nature
Kęstučio Vaiginio kvartetas: Kęstutis Vaiginis - ss, as, Ramadhani Syah - p, Chul Hoon Lee - db, Flavio Li Vigni - dr
Kęstutis Vaiginis, 2006 (CD)

 

Out of Planet
Kęstutis Vaiginis - saxes, Fabrizio Brusca - g
Kęstutis Vaiginis, 2006 (CD)

 

Grupių narys

 

Jazz Pictures
Kęstutis Vaiginis - ss, as, Dmitrij Golovanov - p, ky, Domantas Aleksa - b, Marijus Aleksa - dr
Jazz Pictures, 2001 (CD)

 

Orkestretto. Live in Kaunas Jazz 2002
Vytautas Labutis - as, ss, p, Neda Malūnavičiūtė - voc, fl, Dmitrij Golovanov - p, Leonid Šinkarenko - b, Darius Rudis - dr, Gediminas Laurinavičius - perc, Kęstutis Vaiginis - ss, Justė Sakalytė - as, Eugeny Snytkin - ts, Robertynas Vainoras - bs
Saxabassa Records SR 006, 2002 (CD)

 

Rinkiniuose

 

Free Spirits: Jazz from Lithuania 2005
"Improvvisi"
SiBuLi Quartet: Kęstutis Vaiginis - as, Leonardo Grimaudo - g, Fulvio Buccafusco - db, Atanas Popov - dr
Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD 026, 2005 (CD)

 

Lithuanian Pop / Rock / Folk / Jazz Music Sampler MIDEM 2006
"Gipsy"
Kęstučio Vaiginio kvartetas: Kęstutis Vaiginis - ss, Ramadhani Syah - p, Chul Hoon Lee - db, Flavio Li Vigni - dr
Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD 034, 2006 (CD)

 

Note Lithuania: Jazz

"Gipsy"
Kęstučio Vaiginio kvartetas: Kęstutis Vaiginis - ss, Ramadhani Syah - p, Chul Hoon Lee - db, Flavio Li Vigni - dr
Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD+DVD 002, 2007 (CD)