Remigijus Rančys

Remigijus Rančys - sparčiai progresuojantis jaunas džiazo kūrėjas, valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą, komponuojantis ir aranžuojantis. Universalaus muziko stilistinės simpatijos remiasi džiazo tradicija, tačiau greta džiazo klasikos jį domina ir world muzika, etniniai pagrindinės džiazo srovės intakai – tokie kaip Balkanų, čigoniška, braziliška, afrikietiška muzika. Aktyviai muzikuojantis bei kuriantis R. Rančys yra ne vieno projekto iniciatorius ir dalyvis.

Jūratė Kučinskaitė

Remigijus Rančys. Galėnai

X
Remigijus Rančys. Galėnai

Eddie Harris. Boogie Woogie Bossa Nova

X
Eddie Harris. Boogie Woogie Bossa Nova

Hoagy Carmichael. Stardust

X
Hoagy Carmichael. Stardust

Remigijus Rančys. Never Happy Blues

X
Remigijus Rančys. Never Happy Blues

Biografija

Gimtojo Šiaulių miesto vaikų muzikos mokykloje baigęs fortepijono specialybę, būdamas 16 nuo fortepijono perėjo prie saksofono ir muzikos mokslus tęsė Vilniaus konservatorijoje, Danijos Den Rytmiske Hojskole, Amsterdamo konservatorijoje bei LMTA; jis yra įgijęs saksofono, fleitos ir pedagogikos specialybes.
R. Rančys reiškiasi įvairiuose muzikos žanruose. Kaip profesionalus muzikantas debiutavo su grupe „InCulto“ (dalyvavo įrašant debiutinį grupės CD „PostSovPop“, 2004 m.), vėliau grojo su grupėmis „Pieno lazeriai“ (dalyvavo įrašant debiutinį grupės CD „Voyage“, 2005, kurį išleido vokiečių leidykla „Phazz-a-delic“); „2Good“, diksilendu „Green Bridge Band“. Visose grupėse jis R.Rančys tik grojo, bet ir komponavo bei aranžavo muziką. 2009-2012 metais jis buvo Šiaulių miesto bigbendo meno vadovas ir dirigento asistentas.
Nuo 2010 m., subūręs akustinio džiazo trio „The Schwings“, grojančio džiazo klasiką, pagardintą čigoniško ir braziliško džiazo elementais, R. Rančys pradėjo aktyviai reikštis kaip lyderis. Šioje veikloje jis išsiskiria drąsiomis iniciatyvomis, tokiomis, kaip jo 2012 m. suburtas „Vilniaus džiazo orkestras“ (VilniusJazzOrchestra), kuriame groja pajėgiausi jaunosios kartos sostinės muzikantai. Šis orkestras yra pristatęs ne vieną tarptautinį projektą: su JAV dainininke Sheila Charles, slovėnų vokalistu Uros‘u Perich‘u, vokiečių vokalistu ir trimitininku Jeff‘u Cascaro, Brazilijos dainininke Denise Fontoura, būgnininku bei vokalistu iš Mozambiko Deodato Siquir. Aktyviai muzikuoja ir jo projektas „GypsyDrom“ (suburtas 2012 m.), ir afrikietiška-lietuviška grupė „afRo noRdic“ (2014 m.). 2014 subūrė 30 narių simfodžiazo orkestrą „The New Baltic Orchestra“.
Atlikėjas taip pat muzikavo su Prano Kentros tarptautiniu projektu „LIBU“, dalyvauja kitų muzikų projektuose. Su įvairiais kolektyvais R. Rančys grojo svarbiausiuose visuose šalies džiazo festivaliuose, koncertavo Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Švedijoje.

Jūratė Kučinskaitė