Juozas Milašius

Gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, Lietuvos džiazo scenos enfant terrible. Turbūt nė vienas Lietuvos džiazo muzikantas savo muzika nekėlė tiek aistringų diskusijų kaip eksperimentatorius ir konceptualistas Juozas Milašius. Džiazo scenoje pasirodęs 1986 metais, jis pagarsėjo kaip bekompromisiškiausias Lietuvos džiazmenas; savo muzikoje jis išbandė ir totalųjį free, ir triukšmo galimybes, ir alternatyvius garso išgavimo būdus, provokuodamas tiek beatodairiškas simpatijas, tiek kategorišką opoziciją. Gitaros pavergtas, šio instrumento galimybes Juozas Milašius ištyrinėjo grodamas solo ir eksperimentuodamas įvairiuose projektuose su improvizacinės bei elektroninės muzikos kūrėjais ir garso menininkais.

Jūratė Kučinskaitė

 

j.m.eilė - Vyno ir rožių laikas

X
j.m.eilė - Vyno ir rožių laikas

Slow - Kino

X
Slow - Kino

Biografija

Turbūt nė vienas Lietuvos džiazo muzikantas savo muzika nekėlė tiek aistringų diskusijų kaip eksperimentatorius Juozas Milašius (g. 1968). Gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, pagarsėjęs kaip bekompromisiškiausias Lietuvos džiazmenas, išbandė ir totalųjį free, ir triukšmo galimybes, ir alternatyvius garso išgavimo būdus, taip provokuodamas tiek beatodairiškas simpatijas, tiek kategorišką opoziciją.

 

Džiazo scenoje pasirodęs 1986 m. su Petro Vyšniausko kvartetu, Juozas Milašius dalyvavo Vladimiro Čekasino, Vytauto Labučio, Vladimiro Tarasovo, Tomo Kutavičiaus ir kituose ansambliuose, muzikavo su Daliumi Naujokaičiu, Skirmantu Sasnausku, Eugenijumi Kanevičiumi, Arkadijumi Gotesmanu, taip pat su Jimu Menesesu, Martinu Schützu, Hansu Kochu, Fredy Studeriu, Sainkho Namchilak, Nedu Rothenbergu, Lindsay Cooperiu, Jimmy Owensu, Jonu Meku, Droru Feileriu, Lucu Houtkampu, Saadet Türköz, ZU.

 

Gitaros pavergtas, šio instrumento galimybes Juozas Milašius išbandė grodamas solo ir įvairiuose projektuose su garsiais improvizacinės muzikos kūrėjais, suburdamas gitarų ansamblius "Gitarmanija" (1989) bei "Auksinės gitaros" (1998).

 

Pastaraisiais metais savo instrumentarijų papildęs kompiuteriais, jis groja su eksperimentinės elektroninės muzikos kūrėjais, tarp jų - Kouhei Matsunaga (Japonija); muzikuoja su "Milašius Power Trio". Yra pasirodęs daugelyje Europos džiazo bei šiuolaikinės muzikos ir meno festivalių: Jazz Jamboree (1987, Varšuva), Leipziger Jazztage (1991), Jazz Across the Borders (1991, Berlynas), Ars Baltica Prolog (1992, Berlynas), Willisau Jazz Festival (1993, Šveicarija), International Festival of Music Lucerne (1993, Šveicarija), JazzBaltica (1993, Salzau, Vokietija), Artacts (2003, Tirolis, Austrija), SKIF (2005, Sankt Peterburgas) ir kt.

 

Juozas Milašius sukūrė muziką filmams "Rojuje irgi sninga" (1994) ir "Kelionė į naktį" (2003). 1994 m. su Valdu Pranuliu ir Daliumi Naujokaičiu pastatė spektaklį pagal Kobo Abės romaną "Moteris smėlynuose", kuriame pats vaidino.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Musica de bailes para soldados
Juozas Milašius - g, Dalius Naujokaitis - dr
Tundra Records T 01, 1994 (MC)

 

Rojuje irgi sninga (muzika filmui)
Vytautas Labutis - sax, Juozas Milašius - g, Dalius Naujokaitis - dr, Leonid Šinkarenko - b, Petras Vyšniauskas - sax, ir kt.
WDB Records 002, 1994 (CD)

 

j.m.eilė
Juozas Milašius - g, comp
Juozas Milašius, 2002 (CD)

 

Slow

Juozas Milašius - g, comp

Nemu Records 009, 2009 (CD)

 

Grupių narys ir kviestinis muzikantas

 

WaltzAtto
Vladimir Tarasov & Lithuanian Art Orchestra
Sonore Records SN 009, 1993 (CD)

 

Kiaulės sakmė
Petras Vyšniauskas - sax, Vytautas Labutis - sax, Valerijus Ramoška - tp, Juozas Milašius - g, Eugenijus Jonavičius - g, Giedrius Klimka - g, Romas Lileikis - g, Leonid Šinkarenko - b, Gediminas Laurinavičius - dr, Audrius Balsys - ky, programming, Daiva Urbanavičiūtė - voc, Artūras Pugačiauskas - voc, Andrius Žebrauskas - voc, Andrius Mamontovas - voc, Rima Musnickaitė - voc, Raimis Trilikauskas - voc
Bomba Records BBCD 002, 1993 (CD)

 

Lombardas
Kostas Smoriginas - g, voc, Petras Vyšniauskas - sax, Juozas Milašius - g
Nona Music, 1993 (MC)

 

The Symphony of Joy. Free Music on Second Street
Dalius Naujokaitis - perc, Aleksandr Kazakevič - perc, Julius Ziz - perc, Jone Naujokaitis - p, Aura Naujokaitis - p, Vilija Naujokaitis - p, Jonas Mekas - voc, perc, Juozas Milašius - g, Berndt Jahnke - voc, ir kt.
Dalius Naujokaitis JM0003CD3, 2001 (CD)

 

Rinkiniuose

 

Autumn Rhythms-86
"Perpetuum mobile" (fragmentas)
Petro Vyšniausko kvartetas: Petras Vyšniauskas - sax, Juozas Milašius - g, Leonid Šinkarenko - b, Gediminas Laurinavičius - dr
Melodija C60 25587 000, 1989 (LP)

 

Love Solid Möbius. Das dreidimensionale Möbiusband
"Švelnumas"
Juozas Milašius - g, computer
Flying Swimming FS 00001, 2004 (CD)

 

Jauna muzika 2004
"Ramiai" (fragmentai)
Juozas Milašius - g, fx, Darius Čiuta - computer
Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD 025, 2004 (CD)

 

Jazzy Lithuania
"Šalti katinai"
Juozas Milašius - g, computer
Judita Bartoševičienė VMJ 001, 2004 (CD)

 

Free Spirits: Jazz from Lithuania 2005
"Vyno ir rožių metas"
Juozas Milašius - g, computer
Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD 026, 2005 (CD)

 

Lietuvos džiazas 1980-1990
"Perpetuum mobile" (fragmentas)
Gitarmanija: Juozas Milašius - g, Vladas Slavinskas - g, Vladislav Borkovski - b, Dalius Naujokaitis - dr
Semplice SECD014, 2005 (CD)

 

Note Lithuania: Jazz

"Kino"

Juozas Milašius - g

Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD+DVD 002, 2007 (CD)