Jan Maksimovič

Saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas, grupių lyderis. Pagarsėjęs perfekcionistas ir polistilistinės raiškos meistras, pranokęs savo kartos džiazo muzikus, šiandien vardijamas tarp pačių ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų. Jis išsiskiria emocionaliu ir brandžiu muzikavimu, nepaprasta kūrybine energija, atidumu kiekvienai skambesio detalei ir sykiu puikiu visumos pojūčiu. Lietuvos džiazo scenoje pasirodęs 1996 metais, nuo to laiko jis muzikavo su garsiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais. 2002 m. Janas Maksimovičius debiutavo kaip lyderis ir kompozitorius ir nuo to laiko daugiausia muzikuoja su savo grupėmis: trio, kvartetu, kvintetu "Riot". Jis taip pat groja solo ir su akademinės muzikos atlikėjais.

Jūratė Kučinskaitė

 

Riot, solo - Jan Maksimovič

X
Riot, solo - Jan Maksimovič

Jan Maksimovič & Eugenijus Kanevičius - Kelias

X
Jan Maksimovič & Eugenijus Kanevičius - Kelias

Linas Paulauskis & Jan Maksimovič - Gyvojo vandens mašina

X
Linas Paulauskis & Jan Maksimovič - Gyvojo vandens mašina

Biografija

Janas Maksimovičius (g. 1975) - vienas ryškiausių Lietuvos džiazo saksofonininkų, išsiskiriantis emocionaliu ir brandžiu muzikavimu, polistilistinės raiškos meistras, taip pat savitas kompozitorius, grupių lyderis bei pedagogas.

Mokėsi Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, Vilniaus konservatorijoje, magistro laipsniu baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (Petro Vyšniausko klasę). Ne kartą buvo puikiai įvertintas įvairiuose konkursuose: 1994 m. Juozo Pakalnio vardo konkurso laureatas, 1999 m. Lietuvos saksofonininkų konkurse Klaipėdoje pelnė Grand Prix ir Publikos prizą, 2000 m. tarptautiniame saksofonininkų konkurse "Brilliant Note" Latvijoje - III premiją, tais pačiais metais tarptautiniame jaunųjų džiazo atlikėjų konkurse Klaipėdoje buvo pripažintas geriausiu.

Džiazo scenoje pasirodęs 1996 metais, nuo to laiko Janas Maksimovičius grojo su daugeliu Lietuvos džiazo atlikėjų: Vytautu Labučiu, Petru Vyšniausku, Olegu Molokojedovu, Dainiumi Pulausku, Artūru Anusausku, Sauliumi Šiaučiuliu, Eugenijumi Kanevičiumi, Danieliumi Praspaliauskiu, Valerijumi Ramoška, Liudu Mockūnu, Vyčiu Nivinsku, Arūnu Šlaustu, Arkadijumi Gotesmanu ir kitais, taip pat tarptautiniuose projektuose, tarp kurių Anatolijaus Vapirovo "Mirror of Memory", "Baltic Asteroids".

2002 m. debiutavęs kaip lyderis ir kompozitorius, Janas Maksimovičius nuo to laiko daugiausia muzikuoja su savo grupėmis: trio, kvartetu, kvintetu "Riot".

Saksofonininkas groja ir solo, dalyvauja įvairiuose projektuose ne tik su džiazo, bet ir su akademinės muzikos atlikėjais, tokiais kaip Lenkų kamerinis orkestras (vadovas Zbignevas Levickis), vargonininkas Vitalijus Neugasimovas, Čiurlionio styginių kvartetas. Su įvairiais kolektyvais Janas Maksimovičius grojo džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje: 1999 m. "Jazz Weekend" (Moldova), 2000 m. "Jazz Baltica" (Suomija), 2003 m. koncertavo Lietuvos meno dienose Atėnuose, 2004 m. "Pori Jazz" festivalyje (Suomija).

Šalia kūrybinės veiklos, nuo 2002 m. Janas Maksimovičius dirba pedagoginį darbą - dėsto Vilniaus kolegijoje, Vilniaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Triumviratus: Improvisations
Jan Maksimovič - sax, Dominykas Vyšniauskas - tp, Vitaly Neugasimov - org
2004 (CD)

Kviestinis muzikantas

4Tango Con Brigita
4Tango: Brigita Bublytė - voc, Kristina Žebrauskaitė - acc, Feliks Zakrevsky - p, Birutė Bagdonienė - va, Donatas Bagurskas - db + kviestiniai muzikantai: Anželika Daunoravičiūtė - fl, Jan Maksimovič - sax
4Tango, 2005 (CD)

 

Chuligans

Biplan: Maks Melman - voc, g, Oleg Aleksejev - g, voc, Aleksandr Kazakevič - dr, perc, ky, voc, Artiom Myškin - b, voc, Serge Grey - b, ky, voc, programming + kviestiniai muzikantai: Jan Maksimovič - sax, Dominykas Vyšniauskas - tp, ir kt.

Bomba Records BBCD203, 2005

Rinkiniuose

e-muzika 2002
Linas Paulauskis. "Gyvojo vandens mašina"
Jan Maksimovič - ss, bs, Linas Paulauskis - live electronics
Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD 013, 2002 (CD)

Jazzy Lithuania
"Realtime Composition"
Jan Maksimovič - ts, Dmitrij Golovanov - p
Judita Bartoševičienė VMJ 001, 2004 (CD)

 

Note Lithuania: Jazz

"Kelias"

Jan Maksimovič - ts, Eugenijus Kanevičius - b

Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD+DVD 002, 2007 (CD)

Akademinė muzika

Algirdas Martinaitis: Pieta
Regina Maciūtė - S, Vytautas Juozapaitis - Bar, Petras Vyšniauskas - sax, Jan Maksimovič - sax, Danielius Praspaliauskis - sax, Jūratė Bundzaitė - org, Kauno valstybinis choras, choras "Aidija", Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dir. Robertas Šervenikas
Bonifa Records 0180, 2003 (CD)