Laura Budreckytė

Laura Budreckytė - talentinga jaunosios kartos džiazo kūrėja, subtiliu emocionalumu išsiskirianti vokalistė, šiuolaikinio meinstream’o stiliumi perteikianti savo kūrybines vizijas, praturtinamas ir meistrišku scat‘u, balsą naudojant kaip lygiavertį ansamblio instrumentą.

Jūratė Kučinskaitė
 

Jerry Leiber and Mike Stoller. I'm a Woman

X
Jerry Leiber and Mike Stoller. I'm a Woman

George Gershwin. Fascinating Rhythm

X
George Gershwin. Fascinating Rhythm

CinAmono Duo. Spring Leaves

X
CinAmono Duo. Spring Leaves muzika: Vytis Nivinskas; žodžiai: Laura Budreckytė

Biografija

Vokalistė, kilusi iš Lietuvos džiazo Meka vadinamo Birštono kurorto, muzikuoja nuo mažumės. Birštono meno mokykloje baigusi fortepijono specialybę, mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo džiazo vokalo magistro diplomą (doc. S. Sasnausko klasė). Vokalinius įgūdžius dainininkė taip pat lavino Estijos muzikos ir teatro akademijoje, dalyvavo Bobby McFerrino, Jeffo Cascaro, Briano Melwino meistriškumo kursuose.

Laura Budreckytė nuo vaikystės dalyvauja įvairiuose konkursuose (kelis kartus buvo garsiojo konkurso „Dainų Dainelė“ laureatė), 2012 metais Laura Budreckytė tapo tarptautinio vokalistų konkurso „Jazz Voices“ pirmos vietos laimėtoja ir geriausia laisvosios programos atlikėja. Dar po metų ji pelnė Tarptautinio džiazo vokalistų konkurso „Riga Jazz Stage 2013“ Grand Prix ir kaip šio konkurso nugalėtoja pasirodė prestižinių džiazo festivalių scenose, tarp jų – „Pori Jazz“ Suomijoje. Ji taip pat yra koncertavusi Ispanijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Bulgarijoje bei daugybėje muzikinių renginių Lietuvoje.

Pagrindinis Lauros Budreckytės kolektyvas – jos pačios suburta tarptautinė grupė „CinAmono“; dainininkė taip pat bendradarbiauja su tradicinį džiazą atliekančia grupe „The Schwings“,

Andrejumi Polevikovu, Vyčiu Nivinsku, Dariumi Rudžiu, Dovydu Stalmoku ir kt.

Šalia kūrybinės vokalistė užsiima ir pedagogine veikla – dėsto dainavimą Vilniaus kolegijoje.

Jūratė Kučinskaitė