In albedo

„In albedo“ – tai klavišininkė, vokalistė, kompozitorė, bei tekstų autorė Ieva Marija Baranauskaitė, gitaristas Justinas Žilys, būgnininkas Rokas Beliukevičius, bosistas Tadas Žukauskas. Oficialiai grupė prisistatė tik 2013 metais. Grupės koncertų sąraše galima rasti tokių tarptautinių festivalių kaip VOLT 2011 (Vengrija), Granatos Live 2014 (Lietuva), Vilnius Jazz 2011 (Lietuva), Druskomanija 2015 (Lietuva), Platzhirsch Festival 2015 (Vokietija) „Platzhirsch Festival 2016“ (Vokietija), „Muziek Biennale 2016“ (Vokietija) „Beat Of A Drum“ (Indija), Platzhirsch Festival“ (Vokietija) bei daugelyje kitų Lietuvos ir užsienio scenų. „In albedo“ taip pat teko dalyvauti įvairiose džiazo koloboracijose Baltarusijoje bei Vokietijoje, užsienyje moksleiviams vesti muzikines dirbtuves, dalyvauti išskirtiniame projekte, kuriame grojo improvizacinę muziką kartu su muzikantais bei šokėjais iš Vokietijos, Olandijos ir Mianmaro, stažuotis Indijoje, tarpdisciplininio meno projekte „Pound Cake Time Travel Inc“. Savo kūrybinį procesą In albedo tapatina su alcheminio virsmo procesu, šis požiūris atsispindi ir grupės pavadinimo prasmėje. Muzikos stilistinė pakraipa sunkiai apibrėžiama, tačiau joje galima rasti džiazo, regio, taip pat trip hop, drum'n'bass, psychedelic, dub ir world muzikos elementų.

In Albedo. The Mesh of Red Silk

X
In Albedo. The Mesh of Red Silk

Biografija

Vokalistė, klavišininkė, kompozitorė ir tekstų autorė Ieva Marija Baranauskaitė 2010 metais su grupe Such‘a‘Trip” užėmė pirmą vietą festivalyje-konkurse „Rebel Rock”, o su grupe „In albedo“ jai teko ne kartą pasirodyti ir pristatyti savo kūrybą tarptautinio lygio festivaliuose tokiuose kaip „VOLT 2011“ (Vengrija), „Platzhirsch Festival 2015” (Vokietija) „Vilnius Jazz 2013“, Granatos Live 2014”, „Šiauliai Jazz 2014” ir „Sirenos Teatrų Festivalis 2015”, „Bliuzo Naktys 2016”, „Urban ’16 Art”, „Muziek Biennale 2016” (Vokietija)  ir daugelyje kitų. I.Baranauskaitė dalyvavo bei buvo meno vadove 2016 metais pristatyto Indijos Klasikinės muzikos ir šokio bei džiazo sintezės projekto „Ritme“. Kaip teatro kompozitorė, o taip pat ir muzikos atlikėja I. Baranauskaitė sėkmingai debiutavo režisieriaus Cezario Graužinio spektaklyje „Tamošius Bekepuris”, kuris 2016 metais Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje įvertintas kategorijoje „Talentingiausia lietuvių klasikos interpretacija“ bei išrinktas žiūrovų spektakliu. Tais pačiais metais kaip režisierė, kompozitorė bei atlikėja ji dalyvavo šiuolaikinės muzikinės dramos, įkvėptos Samuel Beckett romano „L'innomable" pastatyme bei atlikime. Šiame projekte ji dirbo su žymiais Lietuvos šiuolaikinės muzikos atlikėjais ir muzikantais tokiais kaip Eugenijus Kanevičius, Arnas Mikalkėnas, Armantas Gečiauskas ir Antanas Dombrovskij. Muzikantė yra atvira įvairiems meno sintezių projektams, yra bendradarbiavusi su tokiais užsienio muzikantais kaip kontrabosistu Tim Isfort, saksofoninku Andre Meisner ir gitaristu Thorsten Töpp. Taip pat ji yra lyderė - meninė vadovė tokių muzikos grupių kaip „Such’a’Trip“, „Maestro Kinas“ „esi“, „Jazz By Two“ ir „In albedo“, bendradarbiauja su įvairių muzikos stilių atstovais,  palaiko aktyvius ryšius su teatru „Cezario grupė”, vokiečių menininku-vadybininku Rüdiger Eichholtz ir dainininke Anna Polukord. Nors muzikantei teko išbandyti net kelis instrumentus, vis tik ji save laiko ne tiek atlikėja, kiek savotišku tarpininku, per kurį gali būti perduotas, atskleistas, išgirstas pats kūrybos rezultatas. Man visuomet buvo šiek tiek svarbiau, ne tai, kuo groji, o tai, ką groji. Instrumentas man tarsi priemonė, padedanti perkelti muziką iš vidaus į išorę”.

Gitaristas Justinas Žilys nuo 2015 metų rudens groja grupėje „Such'a'Trip“, kuriai vadovauja kompozitorė, vokalistė, klavišininkė bei tekstų autorė Ieva Marija Branauskaitė. Su grupe J. Žilys jau spėjo pasirodyti „LRT Opus Ore“ serijos koncerte, festivalyje „Bliuzo Naktys 2016“ ir pan. Taip pat Justinui Žiliui teko dirbti su kompozitoriumi, saksofonininku, meno vadovu Vladimiru Čekasinu, bendradarbiavo su elektroninės muzikos kompozitoriumi Deividu Gnedinu.

Būgnininkas Rokas Beliukevičius yra išleidęs penkis autorinius albumus, savo autorinę muziką yra pristatęs tokiuose tarptautiniuose festivaliuose kaip „Mėnuo Juodaragis“, „Grainfield“, „Roko Naktys“, „Galapagai“, „Žagarės Vyšnių Festivalis“, „Granatos Live“, „Positivus“, „Õllesummer Festival“, „Devilstone“, „Orange Festival“, „Surfcamp“, „Rabarock“, „Heineken Open‘er“ bei daugelyje kitų. Tarptautiniame būgnininkų konkurse „Drum Day“ R.Beliukevičius net tris kartus yra užėmęs trečią vietą, o 2010 - antrą, 2011 konkurse Lenkijoje „Seven Festival“ laimėjo Grand Prix. Taip pat kuria ir groja „Freaks on Floor".

Ieva Marija Baranauskaite

Email: inalbedo@gmail.com

Mobilaus telefono numeris: +37064742796