Giedrius Nakas

Giedrius Nakas (g. 1990) – kompozitorius, dainų kūrėjas, aranžuotojas ir universalus pianistas, grojantis įvairių žanrų muziką – nuo džiazo iki populiariosios, nuo klasikos iki šiuolaikinės. Išskirtiniu pastarųjų metų jo kūrybinės karjeros įvykiu tapo 2018 m. išleistas antrasis albumas „No Fear, Full of Love”, įrašytas „Acoustic Recording Studio” Niujorke (JAV). Nusitaikęs į aukščiausią džiazo lygą šį albumą jis sukūrė su ryškiais niujorkiečiais, įsitvirtinusiais pasaulinėje džiazo scenoje: Justinu Brownu, Benu Williamsu, Troy’umi Robertsu, Calebu Curtisu, Alina Engibaryan ir Vanisha Gould. Albume skamba devynios Giedriaus Nako kompozicijos, įkvėptos šiuolaikinio džiazo, neosoulo, hiphopo, klasikos ir roko muzikos, pasižyminčios natūralumu, asmeniškumu, patraukliomis melodijomis. Jos yra daugialypės, stebinančios netikėtais kontrastais, o kiekviena detalė gali tapti pradmeniu spalvingam kūrinio išplėtojimui. Muzika nuolat balansuoja tarp užrašytų partijų ir momentinės improvizacijos, palieka daug vietos soliniams intarpams, todėl kiekvieną kartą skamba unikaliai.

Letter For B

X
Letter For B

Recall

X
Recall

Dark Green Glass

X
Dark Green Glass

Biografija

Giedrius Nakas (g. 1990) – kompozitorius, dainų kūrėjas, aranžuotojas ir universalus pianistas. Fortepijonu pradėjo groti būdamas 6-erių, o džiazo muzika susidomėjo 15-kos metų, kai ėmė klausytis Billo Evanso, Oscaro Petersono, Keitho Jarretto, Herbie Hancocko ir savarankiškai mokytis. 2009 m. baigęs Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą tęsė klasikinio fortepijono mokslus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas doc. Daumantą Kirilauską, 2011 m. studijavo Karališkoje Hagos konservatorijoje Nyderlanduose pas prof. Naumą Grubertą. 2014-2016 m. studijavo magistro džiazo fortepijono programoje „New York Jazz” Princo Klauso konservatorijoje Groningene pas garsius olandų pianistus Jasperą Soffersą ir Marcą van Rooną. 2015–2016 m. gyveno ir mokėsi Niujorke, kur turėjo galimybę privačiai gilinti žinias pas ryškiausius tarptautinės džiazo scenos pianistus, kaip antai Aaronas Goldbergas, Kevinas Haysas, Fredas Herschas, Aaronas Parksas, Lawrence’as Fieldsas ir keletas kitų.

Nuo 2007 m. jis bendradarbiavo su daugybe džiazo, soulo, fanko, hiphopo, ritmenbliuzo ir gospelo grupių bei atlikėjų, tokių kaip „Saulės Kliošas“, Jurga Šeduikytė, Lin as Adomaitis, Monika Liu, „Messiah goes Mad Orchestra“, „G&G Sindikatas“, „Re: Muzika, kuri gimė vakar“, „Despotin Fam“, „Vilkšu pa muguru“ ir kitomis. Jis dalyvavo daugelyje projektų, festivalių ir konkursų, kur jam teko groti su tokiais lietuvių muzikantais kaip Dalius Naujokaitis, Kęstutis Vaiginis, Leonardas Pilkauskas, Darius Rudis, Marius Aleksa, Domas Aleksa, Liutauras Janušaitis, Janas Maksimovičius ar užsienio atlikėjais, kaip kad Gregory’s Porteris, Lee Pearsonas II, Dayna Stephens, Rickas Rosato, Paulas Bollenbackas, Mattas Wilsonas, Adamas Nussbaumas, Donas Bradenas, Kebbi Williamsas, Jermaine’as Williamsas, Emanuelis Harroldas ir daug kitų.

2013 m. Giedrius Nakas subūrė savo grupę „The Proof Quartet“, kurioje jauni, drąsūs ir vikrūs Lietuvos džiazo muzikantai daugiausia grojo jo paties kūrinius bei aranžuotes, įkvėptas džiazo, hiphopo, soulo ir elektroninės muzikos. 2015 m. jis pradėjo koncertuoti su savo kvintetu, vėliau trio arba kvartetu, su kuriais atlieka savo kompozicijas. Nuo to laiko grupė pasirodymus surengė Lietuvoje, Vokietijoje, JAV, Nyderlanduose.

2015 m. Giedrius Nakas išleido savo pirmąjį albumą „Recall“, kuriame skamba jo kompozicijos ir Mileso Daviso kūrinio „Nardis“ aranžuotė. Albumas įrašytas Groningene (Nyderlanduose), bendradarbiaujant su Alina Engibaryan, Makramu Aboulu Hosnu, Mikeliu Urretagoiena, Samvelu Sarkisyanu ir Jonu Gliaudeliu. 2018 m. išleistas antrasis albumas „No Fear, Full of Love”, įrašytas „Acoustic Recording Studio” Niujorke (JAV), kartu su vienais geriausių dabarties džiazo muzikantų pasaulyje: Justinu Brownu, Benu Williamsu, Troy’umi Robertsu, Calebu Curtisu, Alina Engibaryan ir Vanisha Gould.

Giedrius Nakas yra koncertavęs kaip solistas ir su kitais atlikėjais ar grupėmis visoje Lietuvoje, taip pat Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, Kinijoje ir JAV. Jis dalyvavo daugybėje džiazo festivalių: „Vilnius Mama Jazz”, „Vilnius Jazz”, „Kaunas Jazz”, „Broma jazz”, „Eunic Jazz Festival Berlin”, „Elektrėnai Jazz Jaunystė”, „Jonava jazz”, „ELBjazz”, „Winter jazz NYC”, „Swinging Groningen”, „Tallinn jazz”, „Beijing Tianchang Art Festival”, „Midsummer Fest”.