Giedrė & Jazz Miniatures

Šio kvarteto pradžia – 2009 projektas „Nostalgiškoji bosanova“, vėliau peraugęs į „Blue in Bossa“ ir į „Jazz Miniatiures“. Pastaroji grupė, susikūrusi 2011, tapo iki tol populiariąją muziką dainavusios Giedrės Kilčiauskienės posūkiu į džiazą. 2013 kvartetas pristatė ir savo vardu pavadintą pirmąjį albumą „Jazz Miniatures“, kurį sudarė Andrej Polevikovo aranžuota džiazo klasika.

Savitą spalvą kvarteto muzikai suteikia unikalus Giedrės Kilčiauskienės balsas ir braižas, kuris formavosi ir gludinosi daugybėje vokalistės atliekamų žanrų. Per savo muzikinę karjerą, prasidėjusią 1995 metais, ji išmėgino daugelį skirtingų stilių nuo populiariosios muzikos iki džiazo bei elektronikos su grupėmis „Empti“ bei „Pieno lazeriai“. Giedrė Kilčiauskienė išsiskiria neeiliniu gebėjimu atskleisti dainos turinį ir kiekvienam kūriniui savo kūrybos paletėje surasti tinkamas spalvas. Nesvarbu ar tai būtų jos pačios daina, ar džiazo standartas, ar džiazo spalvomis nuspalvinta popmuzika, charizmatiškoji vokalistė perteikia ją su nepaprastu natūralumu ir jaukumu. 

Drauge su Giedre šio kvarteto ašis yra ilgametis jos kūrybinis partneris, jaunosios kartos pianistas klavišininkas ir kompozitorius Andrej Polevikov, kurio kūrybinį ir atlikėjo braižą ženklina pagarba džiazo klasikai bei jos kūrėjams ir gilus džiazo tradicijų išmanymas. 

Jūratė Kučinskaitė

 

Biografija

Giedrė Kilčiauskienė - voc
Andrej Polevikov - p
Vytis Nivinskas - db
Darius Rudis - dr