Brigita Bublytė

Brigita Bublytė – universali menininkė, labiausiai žinoma kaip aktorė ir dainininkė, tačiau jai nesvetimos ir tokios sritys kaip muzikos bei tekstų kūryba, šokis, režisūra. Muzikiniai jos interesai taip pat platūs: nuo džiazo ir šiuolaikinės improvizacinės muzikos iki tango repertuaro, nuo klasikos iki įvairių etninių dainavimo tradicijų.

4Tango Con Brigita - Oblivion

X
4Tango Con Brigita - Oblivion

Žmona deivė

X
Žmona deivė

Siete Impresiones Sinfónicas - Guten Abend, gute Nacht

X
Siete Impresiones Sinfónicas - Guten Abend, gute Nacht

Ar būna pasaulyje taip?

X
Ar būna pasaulyje taip?

Biografija

Dainininkė, aktorė Brigita Bublytė mokėsi Balio Dvariono muzikos mokykloje gitaros ir vokalo specialybes, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vokalo ir aktorinio meistriškumo specialybes. 2005 m. baigė LMTA magistrantūrą, aktorinio meistriškumo specialybę. 2009 m. mokėsi Thomo Clementso canto difónico meistriškumo kursuose Barselonoje, 2010-2011 m. - Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco Sevilijoje, Ispanijoje.

 

Nuo 1995  m. dirbo "Yamaha" muzikos mokykloje dainavimo ir kvėpavimo mokytoja. Nuo 2002 m. dėsto Vilniaus kolegijoje. Veda balso ir kvėpavimo seminarus įvairiuose miestuose.

 

Atliko pagrindinius vaidmenis Kęstučio Antanėlio ir Arūno Navako roko operose "Meilė ir mirtis Veronoje" (Džiuljeta; režisierius Eimuntas Nekrošius) bei "Peras Giuntas" (Solveiga; režisierius Ignas Jonynas). Daugelį metų bendradarbiavo su Vladimiru Čekasinu, kartu su jo teatralizuotais muzikiniais projektais pasirodė daugelyje džiazo festivalių Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Danijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lietuvoje. Dalyvauja projekte "Siete Impresiones Sinfónicas" su perkusininku Leonard Gincberg ir vargonininku Wolfgang Seifen, su pastaruoju projektu koncertavo keliuose Vokietijos ir Ispanijos improvizacinės muzikos festivaliuose. 2010 ir 2011 m. kaip solistė pasirodė festivalyje "Flamenco en Alamillo" Ispanijoje.

 

Teatro scenoje sukūrė ne vieną pagrindinį vaidmenį Jono Vaitkaus, Oskaro Koršunovo, Valentino Masalskio režisuotuose spektakliuose, nusifilmavo Jono Vaitkaus filme "Vienui vieni".

 

Yra sukūrusi dainų, miuziklą "Vakaras" (kurį 2000 m. pastatė tarptautiniame teatro festivalyje Bratislavoje), muzikinį spektaklį "Uždaras vakaras" (kartu su Jūrate Paulėkaite ir Dainiumi Gavenoniu, pastatytą Oskaro Koršunovo teatre 2008 m.), muzikinius spektaklius "Žmona Deivė" ir "Katinas, kuri gyveno milijoną gyvenimų". Bendradarbiauja įvairiuose muzikiniuose-teatriniuose projektuose kaip tekstų autorė ir režisierė.