Lietuvos muzika bus pristatyta šiuolaikinės muzikos inovatorių mugėje Roterdame
- 2018 m. gegužės 15 d.
45 šalių susitikime dalyvaus ir Lietuva
„Classical:NEXT“ yra vienintelė specializuota muzikos profesionalų tinklaveikos mugė Europoje, skirta ne tik tradiciniams klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektams, bet ir patiems įvairiausiems stilistiniams eksperimentams bei nišinėms įdomybėms pristatyti. Roterdamo „De Doelen“ komplekse renginio metu įsikurs dalyvaujančių organizacijų stendai, vyks konferencijos, projektų pristatymai, parodomųjų programų (angl. showcase) festivalis, taip pat bus įteiktas inovacijų apdovanojimas. Planuojama, kad šiemet į renginį atvyks daugiau kaip 1200 muzikos profesionalų iš 800 organizacijų, atstovausiančių 45 šalis.„Labai smagu, kad Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA suteikia finansines galimybes dalyvauti strategiškai svarbiose tarptautinėse profesionalų tinklaveikos platformose ir ten pristatyti Lietuvos muziką kaip kūrybingą, daugialypį, konkurencingą ir veržlų reiškinį, kuris toliau plečiasi ir įgauna pagreitį“, – teigė Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė Asta Pakarklytė.
100-asis leidinys skiriamas muzikos eksportui
„Zoom In“ – nuo 2002 m. leidžiama CD serija, skirta Lietuvos muzikos sklaidai ir skatinimui užsienyje. Dvyliktasis serijos rinkinys tapo šimtuoju LMIC muzikos įrašų leidiniu, kuriame pristatomi kelių lyderiaujančių Lietuvos kompozitorių kūriniai bei jau įvertinta stilistiškai apsisprendusių jauniausių autorių kūryba. Intelektualus intensyvumas, „naujojo paprastumo“ atvirumas, postminimalistinės praktikos – tai tik kelios šios rinktinės nuorodos, išsiskiriančios įvairiame lietuviškos muzikos kraštovaizdyje.„Pasaulyje gausu skirtingų šiuolaikinės muzikos stilių, įtakų ir tikslų. Lietuva šiuo metu dar yra smalsi, ieškanti savo skambėsenos ir individualios kūrybinės vizijos, šalia to bandydama spręsti jos nevienalytės istorijos dilemas. Turbūt tai ir kuria gyvybingą, išsiskiriančią jos šiuolaikinės kūrybos sceną, auginančią daug naujų autentiškų kūrėjų. Tikiuosi, kad ši muzika pasieks didelį kiekį entuziastingų ausų Europoje (o ir pasaulyje)“, – teigia „Zoom In 12“ įvadinį tekstą parašęs britų kompozitorius Benas Lunnas.
Į rinktinę pateko 2017 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Justės Janulytės kūrinys „Harp is a chord“, daugiausiai prizų 2017 m. Kompozitorių sąjungos apdovanojimuose pelniusi Dominyko Digimo kompozicija „no sense“, britų muzikos organizacijos „Sound and Music“ įvertinimą pelnęs Egidijos Medekšaitės darbas „Megh Malhar“, į šių metų ISCM Pasaulio naujosios muzikos dienų Kinijoje programą atrinktas Justinos Repečkaitės kūrinys „Tapisserie“, Tarptautinėje kompozitorių tribūnoje netrukus Lietuvai atstovausiantis Mariaus Baranausko darbas „Delta Cephei“, praėjusių metų festivalyje „Gaida“ išsiskyrusi Žibuoklės Martinaitytės „Šviesotamsos trilogija“ ir novatoriško britų muzikos kolektyvo „Apartment House“ dėmesį patraukusi Juliaus Aglinsko muzika kvartetui „...“.
Jungtiniame Lietuvos stende kartu su Lietuvos muzikos informacijos centru taip pat dalyvaus Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos kompozitorių sąjungos atstovai.
Lietuvos kompozitorių muzikos rinktinė „Zoom In 12“. Dizainas: Liudas Parulskis