Tinklalaidė „Muzikos autorių ir gretutinių teisių apsauga“

  • 2022 m. liepos 18 d.

Liepos 18 d. populiariausiose tinklalaidžių platformose Spotify, Apple Podcasts ir YouTube pradėta publikuoti tinklalaidė „Muzikos autorių ir gretutinių teisių apsauga“. Tinklalaidę sudaro 6 epizodai, juose asociacijos LATGA prezidentė, kompozitorė ir muzikos atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle kalbins muzikos vartotojus ir kūrėjus – nuo mokinio iki kompozitoriaus. Teisinėmis įžvalgomis tinklalaidės turinį praturtina Paulius Sartatavičius, asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas.

Tiklalaidė bus naudinga muzikos ir kitų dalykų pedagogams, integruojant autorių teisių apsaugos temą į muzikinio ugdymo procesą; visuomenei – ugdantis pozityvias nuostatas ir pagarbų požiūrį į autorių teises bei nepakantumą nelegaliam muzikos vartojimui; autorių ir gretutinių teisių apsaugos institucijoms, muzikos leidėjams – išgirsti ir atsižvelgti į pašnekovų keliamas problemas.

Tinklalaidės epizodai kiekvieną patrauks gyvai ir suprantamai perteikiamu sudėtingu turiniu, netikėtomis įžvalgomis. Nauji tinklalaidės epizodai pasirodys pirmadieniais ir penktadieniais liepos 18 – rugpjūčio 5 dienomis.

Tinklalaidė „Muzikos autorių ir gretutinių teisių apsauga“ sukurta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Autorių teisės: pažink, suprask, gerbk 2.0“. Projektą įgyvendina VšĮ „Mano nata“ ir partneriai – Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos informacijos centras, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija.