Koncertas „Algirdo Martinaičio jubiliejus 70+“

  • 2021 m. gegužės 7 d.

05-13-Algirdo-Martinaicio-jubiliejus-FB-EVENT-final.png
Gegužės 13 d., 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje vyks „gyvas“ Algirdo Martinaičio kūrybos vakaras, skirtas kompozitoriaus 70-mečio jubiliejui. Renginys yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Klausytojai bus susodinti saugiais atstumais, vietų skaičius ribotas.


„Tikras romantinio kūrėjo tipas iš prigimties“, – taip kartais pavadinamas kompozitorius Algirdas Martinaitis. Visgi jo daugiasluoksnei muzikai apibūdinti niekaip neužtektų vienintelės „etiketės“. Šio kompozitoriaus provokatyvi kūryba – tai ištisas lietuviškos šiuolaikinės muzikos puslapis, atsiveriantis ne tik neoromantinėmis nuotaikomis, gamtiškosiomis inspiracijomis, bet ir dialogais su praeities autorių kūryba ar ironiškais pamąstymais apie tai, kuo gyvename šiandien. Sunku patikėti, tačiau nepailstantis kūrėjas jau paminėjo savo 70-ąjį gimtadienį, kurio proga autorinį A. Martinaičio vakarą rengia Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Kartu su juo kompozitoriaus kūrinius atliks ir solistės – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, sopranas Asta Krikščiūnaitė ir smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Vakaro metu taip pat bus pristatoma ir nauja kompaktinė plokštelė.

Koncerto programa – tai įvairialypės A. Martinaičio kūrybos kaleidoskopas. Skambės „Tolimosios daina“ sopranui, fortepijonui ir styginiams, pagal Oskaro Milašiaus tekstą. To paties Milašiaus tekstų inspiruotas ir kūrinys „Artizarra“ klavesinui ir styginiams. „Trijų m’art komedijų sezonas“, kaip yra sakęs pats kompozitorius, „malonųjį klausytoją įvilioja į afektinės anestezijos seansą, kuriame veikia Šv. Kvailybė, pilna grotesko, blizgesio, bravūros, nes ten, lauke, už durų mūsų visų laukia nelaukiamas tragiškasis komedijos teatras”. „Rojaus paukščiai“, pirmąkart suskambę 1981 m., tik kitokiu pavidalu, intriguoja sąsajomis su indų ragos tradicija. O „Serenada panelei Europai“ – kūrinys, kuriame nestokojama užuominų į skirtingų Europos autorių muziką. Tai ironiškas, bet atlaidus žvilgsnis į politinę ir kultūrinę nežinomybę, tvyrojusią pačiame XXI a. priešaušryje. Vakaro kulminacija – naujo A. Martinaičio kūrinio „Valse triste“ pagal Oskaro Milašiaus žodžius premjera.


Gegužės 13 d., ketvirtadienis, 19 val.
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

Solistai:
Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Rūta Lipinaitytė (smuikas), Daumantas Slipkus (fortepijonas)

Programa:
Algirdas Martinaitis
„Tolimosios daina“ sopranui, fortepijonui ir styginių orkestrui
„Artizarra“ klavesinui ir styginių orkestrui
„Trijų m’art komedijų sezonas“ solo smuikui ir styginių orkestrui
„Rojaus paukščiai“ styginių orkestrui
„Serenada panelei Europai“ styginių orkestrui
„Valse triste“ sopranui ir styginių orkestrui (premjera)

Koncerto partneris – Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Organizatorių inf.