Liko paskutinės dienos teikti kūrinių idėjas festivaliui „Muzika erdvėje'19“

  • 2019 m. rugpjūčio 1 d.

Jau penktą kartą vyksiantis festivalis „Muzika erdvėje'19“ iki rugpjūčio 4 d. dar laukia kompozitorių ir garso menininkų įvietintų kūrinių koncepcijų. Geriausios idėjos bus atrinktos į šių metų festivalio programą ir pristatytos viešosiose Vilniaus miesto erdvėse.


Rugsėjo 12–15 dienomis viešosios įstaigos „Meno genas“ organizuojama „Muzika erdvėje'19“ šiemet nagrinėja visuomenėje paplitusius archetipus ir stereotipus, ypatingą dėmesį skiriant socialiniams procesams. Festivalio organizatoriai skaičiuoja, kad šių metų programoje savo kūrybą iš viso pristatys beveik 10 kompozitorių bei garso menininkų iš Lietuvos ir užsieno šalių. 

Pirmą kartą festivalis skelbia kūrinių koncepcijų konkursą. Kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti įvietintų, sostinės viešosioms erdvėms skirtų, kūrinių idėjas, kuriose atsispindėtų festivalio tema bei muzikos, erdvės ir sociakultūriniai ryšiai. Konkurso dalyvių amžius ir geografinė aprėptis nėra ribojami, tačiau pažymima, kad atrinktiems dalyviams kelionės išlaidos nebus padengiamos.

Galimos įvairios kūrinių formos: nuo instaliacijos iki garso performanso. Atrenkant kūrinius, anot organizatorių, didžiausias dėmesys bus skirtas, dalyvių analizuojamam archetipui ar stereotipui – jo atskleidimui, aktualumui ir paplitimui mūsų visuomenėje. Taip pat bus atsižvelgta į tai, kokia erdvė pasirenkama kūrinio pristatymui ir kodėl; kaip kūrinio koncepcija jungiasi su pasirinktomis muzikinėmis raiškos priemonėmis. 

Kūrinių atrankos gaires, sąlygas, vertinimo kriterijus ir kitą informaciją rasite ČIA.

 

LMIC inf.