Netradicinis natų pristatymas įvyko geležinkelio stotyje

  • 2019 m. liepos 9 d.

Birželio pabaigoje Vilniaus geležinkelio stotyje įvyko netikėtas Vidmanto Bartulio kūrinio „Trečiasis greitasis...“ natų leidinio pristatymas. Tą dieną į traukinius ar iš jų skubantys keleiviai buvo nustebinti muzikiniu pasirodymu. Kūrinį iš neseniai Lietuvos muzikos informacijos centro išleistų natų atliko smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, violončelininkas Arnas Kmieliauskas ir pianistė Marta Finkelštein.

Tie, kas yra pažįstami su Vidmanto Bartulio kūryba, žino, jog kompozitorius mėgsta pokštus, nevengia stilių, žanrų, manierų, nuotaikų ir potyrių įvairovės. Pilnas kūrinio pavadinimas yra neįprastai ilgas – „Trečiasis greitasis, arba Glinkos ir Nemirovičiaus-Dančenkos kelionė traukiniu iš Sankt Peterburgo į Maskvą“. Įžangoje Bartulis pateikia išgalvotą istoriją, kurioje aprašoma fatališka rusų kompozitoriaus Michailo Glinkos kelionė traukiniu, net 30 km/h greičiu, po kurios jis suserga gilia depresija ir numiršta. Nepaisant tokio juodojo humoro gaidelės, kūrinys yra sudėtingas ir reikalauja tiek techninio pasirengimo, tiek ir fizinės ištvermės. Šmaikštų kompozitoriaus kūrinį Lietuvos muzikos informacijos centras sumanė išleisti pasitaręs su trio „Kaskados“ nariais: smuikininke Rusne Mataityte, violončelininku Edmundu Kulikausku ir pianiste Albina Šikšniūte, kurie sutiko būti kūrinio redaktoriais.

Natų pristatymą geležinkelio stoties fojė padiktavo kūrinio pavadinimas bei ten stovintis pianinas. Šioje neįprastoje aplinkoje kūrinį sutikę pagroti muzikantai stabdė keleivius – tiek vaikus, tiek ir suaugusius – vertė stebėtis, suklusti ar nusišypsoti. O kadangi Vilniaus geležinkelio stoties fojė yra poilsinė zona su bibliotekėle, tai  nuo šiol ten bus galima rasti ir keletą Lietuvos muzikos informacijos centro leistų natų leidinių visiems, kurie nori susipažinti su lietuvių kompozitorių kūryba bei pamuzikuoti.

Improvizuotą koncertą filmavo Šarūnas Akelaitis ir jo kolega Deimantas Kučinskas, garsą įrašė Linas Paulauskis, padėjo praktikantė Ieva Beliukevičiūtė, projektą koordinavo Sigita Ilgauskaitė.

Lietuvos muzikos informacijos centro veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.

Natų leidinį galima įsigyti Lietuvos muzikos informacijos centro e-parduotuvėje mic.lt, atsiskaitant kreditine ar debetine kortele arba per „PayPal“ mokėjimo sistemą (daugiau apie elektroninio apsipirkimo sąlygas sužinokite čia) arba užsukus į Lietuvos muzikos informacijos centrą A. Mickevičiaus g. 29, Žvėryne, Vilniuje.

LMIC inf.


0