Pradedama dvimetė Lietuvos ir Kanados muzikinių mainų programa


Prireikė kone dvejų metų intensyvių idėjų mainų bei derybų tarp Kanados organizacijos "ERGO Projects" ir įvairių Lietuvos kompozitorių bei festivalių organizatorių, kad būtų suformuotas dvejų metų bendradarbiavimo projektas, kuris pradedamas lapkričio pradžioje. Asociacija "ERGO Projects", kurios veiklos tikslas - šiuolaikinės muzikos (bei susijusių meno formų) sklaida Kanadoje ir kitose šalyse, jau yra surengusi panašų renginių ciklą, bendradarbiaudama su Suomijos kompozitoriais 2002 m.

Dabar pradedamas projektas - "Celebrating the Changing of the Seasons: ERGO Lithuania-Canada Exchange 2004-2005" - susidės iš keturių dalių, atitinkančių projekto idėją - metų laikų kaitą. Pirmoji dalis - "Autumn Passing" - vyks Toronte lapkričio 2-6 dienomis, dalyvaujant kompozitoriams Šarūnui Nakui ir Vytautui Germanavičiui, ir bus pratęsta festivalyje "Iš arti" Kaune. Jos programa apima ne tik koncertus, bet ir atviras repeticijas, lietuvių kompozitorių vedamus kompozicijos seminarus, jų paskaitas apie savo kūrybą ir šiuolaikinę lietuvių muziką, priėmimus, organizuojamus Kanados muzikos informacijos centro.

ERGO ansamblis atliks keturių lietuvių kompozitorių kūrinius: spalio 5 d. Toronto Muzikos galerijoje skambės Broniaus Kutavičiaus "Aštuonios Stasio miniatiūros" ir Vidmanto Bartulio "I Like H. Berlioz (Lointaine)"; spalio 6 d. įvyks specialiai ERGO ansambliui rašytų kūrinių - Vytauto Germanavičiaus "Plains" ir Šarūno Nako "Žvilgsnis, apakintas Šiaurės" - pasaulinės premjeros. Vėliau ansamblis atliks lietuvių kūrinius festivalyje "Iš arti" (lapkričio 16 d.), taip pat kituose festivaliuose Kanadoje ir Europos šalyse. Toronte kartu su ansambliu muzikuos kviestiniai muzikantai - lietuvių kilmės kanadietis smuikininkas Atis Bankas, altininkas Alexander Gajic, diriguos kviestinis dirigentas Alex Pauk. Po lapkričio 16 d. koncerto, kurį žada transliuoti CBC kompanija, įvyks specialus priėmimas su informaciniu stendu apie šiuolaikinę lietuvių muziką, kurį paruošė Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras.

Lietuvos muzikos link Nr. 9