Kabloonak

Muzikantas, kurio dainų melodijos gyvena kažkur palėpėje. Jas galima nešiotis kišenėje ir klausytis prisikišus visai arti ausies. „Kabloonak“ gimė 2016 metais, kai lazdeles į šalį trumpam padėjęs būgnininkas Jonas Narbutas įsirašė ir išleido kambarini albumą „Piano out of tune“. Šiandieną jo veiklos aplanke jau du autoriniai albumai, vaizdo klipai, koncertų dokumentacijos, soliniai koncertai skirtingose erdvėse, tokiose kaip „Menų spaustuvė“, teatras „Vilniaus klasika“, Kauno choralinė sinagoga, koncertinė veikla Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje ir planai plėsti turų geografiją. Švelnus indie rokas, melancholiška alternatyvi popmuzika ar šiuolaikinis kantri – „Kabloonak“ muzikai sunku pritaikyti gryną žanrinį apibūdinimą, nes kūryboje jis seka ne tendencijomis, o kliaujasi savimi. Ir veikiausiai todėl jo minimalistinė, nostalgiškai paprasta ir savitą retro atmosferiką sukurianti muzika buvo įvertinta 2020 metų M.A.M.A („Metų alternatyva“) ir Asociacijos AGATA („Metų albumas“) apdovanojimuose.  

Am I

X
Am I

Like Love

X
Like Love

Starting Point

X
Starting Point

Bruises On Her Legs

X
Bruises On Her Legs

Lonesome Prairies

X
Lonesome Prairies

Biografija

„Kabloonak“ muzika yra saugus uostas tiems, kurių pilkąsias ląsteles jau kiek per daug išvargino užtikrintai šaižus šiuolaikinio miesto ritmas. Užuovėją čia ras ir tie, kuriems gyvenimo eteryje per daug greičio ir elektros. Ir visai ne dėl to, kad „Kabloonak“ būtų koks nors labai ramus ir tylus lopšinių suokėjas, išdygęs sengirėje. Anaiptol. Jis pats nuo viso to, kas parašyta aukščiau, jau spėjo keliskart pavargt ir vėl visko pasiilgt. Dėl to ir dainuoja pats save apsikabinęs. Jautriai poetiškos ir brandžiai sarkastiškos jo kūrybos iškarpos labai tinka ir išlydėjus paskutinius triukšmingo baro lankytojus dar sutrenkti vieną kitą šokį dviese. Nebūtinai net lėtą. Bet dviese. Nes nesvarbu, gyvai ar įraše, visu garsu ar pašnibždom, „Kabloonak“ yra absoliučiai ir amžinai apie meilę ir už ją.

Šiuo metu grupėje groja:

Jonas Narbutas / „Kabloonak“ (muzika, žodžiai, vokalas, gitara), Šarukas Joneikis (bosinė gitara, pritariantis vokalas), Mantas Joneikis (gitara, sintezatorius), Alanas Gurinas (gitara), Augustas Baronas (būgnai)

Apdovanojimai:

M.A.M.A apdovanojimas 2019 / Metų alternatyva
Agata apdovanojimai / Metų albumas 2019 / Ekspertų nuomonė
Klipas “Bruises on Her Legs” nominuotas M.A.M.A apdovanojimuose ir KLIPVID apdovanojimų visose kategorijose.