Antis

Daugiau nei tiesiog roko grupė, tikras reiškinys. Taip vadinama grupė „Antis“, kurios sugrįžimas į sceną 2007-aisiais pateikė vieną įdomiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos scenos siurprizų. Keletą albumų išleidusi, grimu ir teatrališkais pasirodymais publiką stebinusi, legendiniuose „Roko maršuose“ dalyvavusi grupė iširo 1990-aisiais po gastrolių JAV, kurių metu grojo ir legendiniame Niujorko klube CBGB. 2003-aisiais „Antis“ atsikūrė keletui pasirodymų ir nufilmavo koncertinį DVD „Antis gyva“. 2007-aisiais grupė netikėtai paskelbė atnaujinanti kūrybinę veiklą. Grupės sugrįžimo albumas „Ančių dainos“, kurio tekstuose Algirdas Kaušpėdas išjuokė savo, kaip roką dainuojančio turtus susikrovusio verslininko, padėtį, sulaukė palankių kritikų ir publikos įvertinimų. Ne mažesnį entuziazmą sukėlė „Zuikis Pleibojus“ (2009)– iš naujų kūrinių sudarytas miuziklas. 2013-ieji atnešė dar vieną grupės aktyvumo protrūkį – su grupės „Skamp“ nariu Viktoru Diawara įrašytas albumas „Baisiai džiugu!“. Katedros aikštėje 2013-ųjų rudenį surengtas teatrališkas koncertas išleistas dvigubame albume „2xAntis”. 2014 m. muzikos apdovanojimų ceremonijoje M.A.M.A. „Antis“ buvo pripažinta geriausia roko grupe, o taip pat gavo specialų apdovanojimą už nuopelnus muzikai. 2014 -aisiais grupė mini trisdešimtmetį – ta proga dviejose didžiausiose šalies arenose rengia šventinius koncertus „Zombiai atrieda, atidunda!“.

 

Kažkas atsitiko

X
Kažkas atsitiko muzika ir žodžiai: Algirdas Kaušpėdas

Zuikis Pleibojus - Laiko nėra

X
Zuikis Pleibojus - Laiko nėra

Zuikis Pleibojus - Sparnai

X
Zuikis Pleibojus - Sparnai

Ančių dainos - Mes rimti!

X
Ančių dainos - Mes rimti!

Ančių dainos - Girtuoklis

X
Ančių dainos - Girtuoklis

Ančių dainos - Auksinis Buda

X
Ančių dainos - Auksinis Buda

Ančių dainos - Dėmė

X
Ančių dainos - Dėmė

Biografija

Daugiau nei tiesiog roko grupė, tikras reiškinys. Taip vadinama grupė Antis, kurios sugrįžimas į sceną 2007-aisiais pateikė vieną įdomiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos scenos siurprizų. Paskutinę 1984-ųjų dieną kvailiojančių architektūros studentų suburta grupė per šešerius pirmuosius karjeros metus ne tik sukūrė daugybę visos Lietuvos jaunimo atmintinai išmoktų dainų, bet ir tapo rakštimi griūvančiai sovietinei politikai. Dainos "Ša, inteligente",  "Draugui Tatatavičiui", "Duokit medalį", "Alio alio" pasižymėjo aštria biurokratinės sistemos kritika, o  kūriniai "Pokštas", "Alyvos" ar "Kažkas atsitiko" tapo šlageriais, neprarandančiais populiarumo iki šiol.

Keletą albumų išleidusi, grimu ir teatrališkais pasirodymais publiką stebinusi, legendiniuose „Roko maršuose“ dalyvavusi grupė iširo 1990-aisiais po gastrolių JAV, kurių metu grojo ir legendiniame Niujorko klube CBGB. Grupės nariai prisipažino, kad Antį išardė tiek ideologinės, tiek ekonominės priežastys – Lietuvai atgavus nepriklausomybę, nemaža dalis grupės narių pasuko į verslą. Grupės vokalistas Algirdas Kaušpėdas ir po grupės iširimo liko ryški figūra šalies visuomeniniame gyvenime.


2003-aisiais Antis atsikūrė keletui pasirodymų ir nufilmavo koncertinį DVD "Antis gyva". Jo išleidimo proga 2005-aisiais surengusi dar vieną uždarą pasirodymą, 2007-aisiais grupė netikėtai paskelbė atnaujinanti kūrybinę veiklą. Grupės sugrįžimo albumas "Ančių dainos", kurio tekstuose A. Kaušpėdas išjuokė savo, kaip roką dainuojančio turtus susikrovusio verslininko, padėtį, sulaukė palankių kritikų ir publikos įvertinimų. Didžiąją dalį muzikos šiam albumui kūrė itin įvairiapusė asmenybė, kompozitorius Vaclovas Augustinas.

 

Grupės koncertas, surengtas Vilniaus Katedros aikštėje, buvo išleistas DVD „Rugpjūčio 33” (2008 m.). Ne mažesnį entuziazmą sukėlė 2009-aisiais pristatytas „Zuikis Pleibojus“ – iš naujų kūrinių sudarytas miuziklas, kurį patys „Anties“ nariai linkę vadinti muzikine utopija. Spalvingi spektakliai, kuriuose dainas atliko patys grupės muzikantai, publiką žavėjo ir teatro salėje, ir didžiausiuose tuomečiuose Lietuvos muzikos festivaliuose. „Zuikio Pleibojaus“ dainos tapo nauju atsikūrusios „Anties“ albumu, kuris buvo išleistas ir vinilo plokštelėje – tai Lietuvoje šiuo laikotarpiu buvo neįprasta.

 

2013-ieji atnešė dar vieną grupės aktyvumo protrūkį – su grupės „Skamp“ nariu Viktoru Diawara įrašytas albumas „Baisiai džiugu!“ pademonstravo rupesnį, agresyvesnį „Anties“ skambesį.

 

Katedros aikštėje 2013-ųjų rudenį surengtas teatrališkas koncertas išleistas dvigubame albume „2xAntis”. 2014-ųjų pradžioje surengtoje muzikos apdovanojimų ceremonija M.A.M.A. „Antis“ buvo pripažinta geriausia roko grupe, o taip pat gavo specialų apdovanojimą už nuopelnus muzikai. 2014-aisiais grupė mini trisdešimtmetį – ta proga dviejose didžiausiose šalies arenose rengia šventinius koncertus „Zombiai atrieda, atidunda!“.
 
Dabartinė Anties veiklos koncepcija – reti, bet įdomia scenografija ir teatro elementais praturtinti koncertai, kuriuos patys grupės nariai vadina ne darbu, bet atgaiva sielai.

vadyba

[email protected]

 

įrašų kompanija

Ančių ferma / M.P.3

Tel: +370 5 2121203
Fax: +370 5 2120810
www.shownet.lt

 

www.antis.lt