Donatas Zakaras

Nuo vaikystės dainavęs choruose, Donatas Zakaras puikiai išmano choro specifiką ir žmogaus balso galimybes. Tad išskirtinis kompozitoriaus vokalinės kūrybos bruožas – ypatinga pagarba dainininkui ir jo balsui. Daugeliui jo kūrinių būdinga giedra lyrika, skaidri faktūra, tonalus skambesys, kartais paįvairinami neįprastomis tembrinėmis kombinacijomis, aleatoriniais ar sonoristiniais efektais, vaidybos elementais bei postmodernaus humoro provokacijomis.

Lietuvos choro muzika a cappella: 1990–2008 - Donatas Zakaras. Svirplio malda

X
Lietuvos choro muzika a cappella: 1990–2008 - Donatas Zakaras. Svirplio malda

Gitanjali

X
Gitanjali

The Rain Has Held Back

X
The Rain Has Held Back

Biografija

Kompozitorius ir chorvedys Donatas Zakaras (g. 1979) 2003 m. baigė choro dirigavimo magistro (Česlovo Radžiūno klasė), 2005 m. kompozicijos bakalauro, 2009 m. kompozicijos magistro studijas (Osvaldo Balakausko klasė) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dalyvavo Europos chorų akademijoje (Europa Chor Akademie, Vokietija), tris kartus buvo pakviestas į Štutgarto Bacho akademiją (Internationale Bachakademie Stuttgart, Vokietija).

Nuo 2003 m. dainuoja Vilniaus savivaldybės chore „Jauna muzika“. Nuo 2006 m. – Lietuvos liaudies kultūros centro muzikos poskyrio vyriausiasis specialistas.

Donato Zakaro choriniai kūriniai atliekami dainų šventėse, choriniai ir instrumentiniai kūriniai skamba tarptautiniuose (Singapūras, Austrija, JAV, Italija, Lenkija, Estija) konkursuose ir festivaliuose. 2010 m. kompozitorius laimėjo antrąjį, 2011 m. – pirmąjį prizą Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamame naujų chorinių kūrinių konkurse. Yra parašęs muzikos teatro spektakliams, instaliacijoms, animaciniams filmams ir vaikiškiems muzikiniams spektakliams; yra produktyvus kaip įvairių aranžuočių autorius.

Nuo vaikystės dainavęs choruose, Donatas Zakaras puikiai išmano choro specifiką ir žmogaus balso galimybes. Tad išskirtinis kompozitoriaus vokalinės kūrybos bruožas – ypatinga pagarba dainininkui ir jo balsui. Daugeliui jo kūrinių būdinga giedra lyrika, skaidri faktūra, tonalus skambesys, kartais paįvairinami neįprastomis tembrinėmis kombinacijomis, aleatoriniais ar sonoristiniais efektais, vaidybos elementais bei postmodernaus humoro provokacijomis.

Kūrinio pavadinimas/Kompozitorius/Instrumentuotė

Metai

Trukmė

Pavyzdžiai

Ištekliai

Kūrinio pavadinimas/

Metai/

Trukmė