Linas Rimša

Kompozitorius, klavišininkas, acid jazz ir crossover pradininkas Lietuvoje. Jo intriguojančiuose projektuose naujai perkuriamas etninės muzikos paveldas, džiazo standartai, žinomos operų arijos ar šiuolaikinių akademinės muzikos kūrėjų opusai. Diplomuoto kompozitoriaus kūrybinių interesų skalė itin plati – nuo dainų Eurovizijai ar vaikų TV šou iki simfoninės muzikos. Jis komponuoja teatrui, kinui, videoinstaliacijoms, prodiusuoja popmuzikos albumų leidybą, aranžuoja. Džiazo scenoje Linas Rimša debiutavo 2001 metais, pristatydamas tuo metu Lietuvoje dar neplėtotą stilistiką. Mėgstantis laužyti dogmas ir peržengti žanrų ribas, derinti, atrodytų, nesuderinamus dalykus ir atrasti jų bendrą vardiklį, jis kuria įsimintinus, gaivius ir išradingus projektus, tokius kaip „Pavasarinė rūgštis“, „Standartinis gyvenimas“,Opera in da House“, „Sutartinės Party“, „Die Welt ist Traum(a)“, „Guerrilla Jazz.lt“, „Intymumas“, „Senasis tikėjimas“.

Jūratė Kučinskaitė 

Enjoy! Forget? - Enjoying Christmas'99

X
Enjoy! Forget? - Enjoying Christmas'99

Staraja vera - O peremenach

X
Staraja vera - O peremenach

Donelaitis Lietuvai - Lietuva Donelaičiui - Linas Rimša. Metų pradžia

X
Donelaitis Lietuvai - Lietuva Donelaičiui - Linas Rimša. Metų pradžia

Enjoy! Forget? - The Verse (SKAMP vs Linas Rimša)

X
Enjoy! Forget? - The Verse (SKAMP vs Linas Rimša)

Enjoy! Forget? - Strazdas

X
Enjoy! Forget? - Strazdas

Biografija

Linas Rimša (g. 1969) mokėsi M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje muzikos teorijos specialybės. 1987-1993 m. studijavo kompoziciją Lietuvos muzikos akademijoje, prof. Vytauto Barkausko klasėje, 1995-1996 m. - Danijos Karališkojoje muzikos akademijoje, prof. K. A. Rasmusseno klasėje. 1997 m. įgijo muzikos magistro laipsnį Lietuvos muzikos akademijoje. 1991-1993 m. buvo džiazo ir šiuolaikinės muzikos laidų vedėjas, programų direktorius radijo stotyje Radiocentras. 1996-2002 m. dėstė M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, 1992-1995 m. ir nuo 2002 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Linas Rimša kuria muziką kino filmams, dramos spektakliams, videoinstaliacijoms, prodiusuoja popmuzikos albumų leidybą, yra pripažintas aranžuotojas. Nuo 2001 m. su savo grupėmis koncertuoja įvairiuose džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Jo kūryba skambėjo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Anglijoje, Airijoje, Olandijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Izraelyje, Vokietijoje, Austrijoje, JAV, Australijoje. Parašė knygą Džiazo improvizacijos pagrindai (2000), knygos Džiazo istorija (2001) koordinatorius ir bendraautorius. 2005 m. už muzikinę veiklą Linas Rimša buvo įvertintas Mūzų malūno prizu. 2008 m. apdovanotas Nyderlandų Karalystės Oranje-Nassau Riterio ordinu. 2009 m. laimėjo Sidabrinės gervės prizą už geriausią muziką kino filmui. Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojamuose Metų kūrinių rinkimuose 2013 m. pelnė prizą už geriausią chorinį kūrinį (Missa Lituana). 2018 m. apdovanotas Lietuvos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, 2019 m. –  Lietuvos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Pasak paties kompozitoriaus, savo kūryboje jis mėgsta derinti tarsi nieko bendra tarpusavyje neturinčius dalykus ar reiškinius, ieškoti netikėtų jungčių. Pastaruoju metu jį labiausiai domina acid džiazas bei jo sąveika su įvairiausiais kitais muzikiniais stiliais, tokiais kaip world music, klasikinė ir šiuolaikinė akademinė muzika. Savo koncertines pjeses Linas Rimša grindžia griežtai apskaičiuotomis struktūromis (aukso pjūvio principu, fraktalinėmis konstrukcijomis ir pan.), pasitelkia sudėtingą numerologinį simbolizmą - nors pats muzikos skambesys nėra komplikuotas, artimesnis veikiau naujojo tonalumo estetikai.

Kūrinio pavadinimas/Kompozitorius/Instrumentuotė

Metai

Trukmė

Pavyzdžiai

Ištekliai

Kūrinio pavadinimas/

Metai/

Trukmė