Snieguolė Dikčiūtė

Snieguolės Dikčiūtės kūryboje konstruktyvusis pradas dera su vaizdingų metaforų kalba. Jos kūriniams būdingos netradicinės instrumentų sudėtys, elektroninių ir akustinių instrumentų samplaika bei aktorių vaidybos įtraukimas į bendrą kūrinio visumą. Tad kompozitorė yra nemažai bendradarbiavusi su dailininkais, teatralais, videomenininkais, džiazo muzikantais. Pastaruoju metu Snieguolė Dikčiūtė daug darbuojasi muzikos terapijos, neįgalių vaikų įtraukimo į muzikavimo procesą srityse.

Solitude

X
Solitude

Amalgama

X
Amalgama

Ekvinokcija (Erotinės rotacijos)

X
Ekvinokcija (Erotinės rotacijos)

Biografija

Snieguolė Dikčiūtė (g. 1966) M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje 1976-1982 m. mokėsi smuiko klasėje, 1982-1986 m. - Vilniaus konservatorijos kompozicijos skyriuje, vėliau kompoziciją studijavo Lietuvos muzikos akademijoje, Osvaldo Balakausko klasėje (1986-1992). 1991-1992 m. tarptautiniuose kompozitorių kursuose Paryžiaus IRCAM'e ir Kazimierz Dolny (Lenkija) studijavo kompiuterinę ir Rytų šalių muziką pas tokius kompozitorius kaip Magnus Lindberg, Marco Stroppa, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki, Robert Aitken, Bhaskar Chandaskar, Yi Chen, Loong-Hsing Wen ir kt. Jos muzika skambėjo įvairiuose Lietuvoje rengiamuose naujosios muzikos festivaliuose: "Gaida" (1991, 1994, 1996, 2001, 2003), "Jauna muzika", visuose Muzikinio veiksmo festivaliuose, Druskininkų jaunimo kamerinės muzikos dienose.

Snieguolės Dikčiūtės kūryboje konstruktyvusis pradas (skaičių simbolika ir pan.) dera su vaizdingų metaforų kalba. Jos kūriniams būdingos netradicinės instrumentų sudėtys, elektroninių ir akustinių instrumentų samplaika bei aktorių vaidybos įtraukimas į bendrą kūrinio visumą. Tad kompozitorė yra nemažai bendradarbiavusi su dailininkais, teatralais, videomenininkais, džiazo muzikantais. Pastaruoju metu Snieguolė Dikčiūtė daug darbuojasi muzikos terapijos, neįgalių vaikų įtraukimo į muzikavimo procesą srityse.

Kūrinio pavadinimas/Kompozitorius/Instrumentuotė

Metai

Trukmė

Pavyzdžiai

Ištekliai

Kūrinio pavadinimas/

Metai/

Trukmė