Sutaras

Tautiška kapelija „Sutaras“ yra visa lietuvių liaudies instrumentinės muzikos panorama: nuo senųjų autentiškų instrumentų iki XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje Lietuvos kaimuose paplitusių bendratautinių ir klasikinių instrumentų. Mišraus ir gausaus kolektyvo muzikantai gerai įvaldę po kelis instrumentus, ansamblis ne tik groja, bet ir dainuoja, šoka, įtraukdami klausytojus į pasirodymų sūkurį. Tarp gražiausių atliekamų tradicinių dainų skamba ir unikalios sutartinės, ir už širdies griebiantys romansai. Kapelijos muzikantai nevengia eksperimentų, savo kolektyvą neretai vadindami „kūrybine laboratorija“. Daug pasisekimo sulaukė speciali lietuviška programa su „Vilnius Jazz Quartet“, įrašyta kompaktinėje plokštelėje „ethnojazz.lt“, o 2006 metais Sutaras su griausmu pristatė bendrą projektą su Dainiaus Pulausko grupe. 1988 metais įkurtas kolektyvas surengė daugiau nei 4500 koncertinių pasirodymų ir vakaronių, jų dainos skamba televizijos ir radijo laidose, parodose ir šventėse Lietuvoje ir užsienyje.

Ugnius Liogė

Supkit, meskit

X
Supkit, meskit Sutaras ir Dainiaus Pulausko grupė

Senos naujienos iš XX a. - Intitis

X
Senos naujienos iš XX a. - Intitis

Senos naujienos iš XX a. - Žiūko valsas

X
Senos naujienos iš XX a. - Žiūko valsas

Senos naujienos iš XX a. - Plaukė pylelė (šeimos)

X
Senos naujienos iš XX a. - Plaukė pylelė (šeimos)

Senos naujienos iš XX a. - Tu ųžalėli, žalias medeli (vestuvinė-sugultuvių)

X
Senos naujienos iš XX a. - Tu ųžalėli, žalias medeli (vestuvinė-sugultuvių)

Senos naujienos iš XX a. - Domo Lileikio polka

X
Senos naujienos iš XX a. - Domo Lileikio polka

Biografija

Tautiška kapelija "Sutaras" yra profesionali folkloro grupė iš Vilniaus. Jos repertuare - visa lietuvių liaudies instrumentinės muzikos panorama: nuo senųjų autentiškų instrumentų iki XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje Lietuvos kaimuose paplitusių bendratautinių ir klasikinių instrumentų. Mišraus ir gausaus kolektyvo muzikantai gerai įvaldę po kelis instrumentus, profesionalus, preciziškas jų grojimas, be galo plati ir nuotaikinga liaudies kultūros programa nepalieka abejingų net estų ar suomių. "Sutaro" artistai ne tik groja, bet ir dainuoja, šoka, įtraukdami klausytojus į pasirodymų sūkurį. Tarp gražiausių atliekamų tradicinių dainų skamba ir unikaliosios sutartinės, ir už širdies griebiantys romansai.

 

1988 metais savo kelią pradėjęs kolektyvas tapo puikiai žinomas Lietuvoje. Ansamblis surengė per 4500 koncertinių pasirodymų ir vakaronių, jų dainos skamba televizijos ir radijo laidose, parodose ir įvairiausiuose šventėse. Atvykę į Vilnių, "Sutaro" muzikantus visad išgirsite prestižiniuose sostinės restoranuose. Bet, ko gera, ne mažiau nei gimtinėje, kapelija garsi užsienio šalyse. Per beveik du dešimtmečius aktyvios veiklos "Sutaras" tapo nuolatiniais lietuvių liaudies muzikos reprezentantais aukščiausio lygio renginiuose, žymiausiuose folkloro festivaliuose Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Australijoje, atstovavo šaliai pasaulinėje parodoje "Expo" ir grojo įvairiausiems žmonėms - nuo paprastų praeivių, išeivijos bendruomenių ir smalsių turistų iki Malaizijos ir Ispanijos karalių.

 

Muzikos leidyklos "Kukū Records" vadovo Antano Foko suburtas "Sutaras" įrašė dešimt kompaktinių plokštelių, savo kolektyvo istoriją papasakojo DVD filme. 2004 metais ansambliui įteiktas svarbiausias Lietuvos tradicinės muzikinės kultūros įvertinimas - "Aukso paukštė".

 

Kapelijos muzikantai nevengia eksperimentų, savo kolektyvą neretai vadinandami "kūrybine laboratorija". Daug pasisekimo sulaukė speciali lietuviška programa su "Vilnius Jazz Quartet", įrašyta kompaktinėje plokštelėje "ethnojazz.lt", o 2006 metais "Sutaras" su griausmu pristatė bendrą world music projektą su Lietuvos džiazo "Auksinio disko" laureatais - Dainiaus Pulausko grupe. Žymius virtuozus sujungusiame projekte skamba senajam Vilniui skirtos įvairiausios liaudies dainos. Jas klausytojai lengvai atpažįsta džiazo rūbais "aprengtose" baladėse, nuoširdžiuose folk-maršuose, lotynų ritmais papuoštose šokių, tradicinio diksilendo ar fusion kompozicijose.

 

© Ugnius Liogė